Úvod Aktuality Polícia vyzýva k opatrnosti. V kraji opäť úradujú podvodníci

Polícia vyzýva k opatrnosti. V kraji opäť úradujú podvodníci

REKLAMA

V rámci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave zaznamenala polícia od začiatku tohto roka niekoľko prípadov podvodu spáchaných na senioroch ibis paint. V niektorých prípadoch sa seniorom podarilo podvodu predísť tým, že po telefonáte s legendou „vnuk“, ihneď kontaktovali svojich príbuzných a tak vyšlo najavo, že sa ich niekto pokúšal podviesť alebo jednoducho povedali, že peniaze nemajú a páchateľ viackrát nezavolal Long Dark. Polícia začala v súvislosti s prípadom v Galante trestné stíhanie vo veci podvodu a pátra po totožnosti muža, ktorého zachytili kamery pri obchodnom centre Weekly Idol Warner One. Spolu s komplicom sa mu podarilo od starších manželov vylákať až 3 000 eur. Polícia žiada občanov, ktorí muža na záberoch spoznali, aby informácie oznámili prostredníctvom linky 158 razer surround 다운로드.

2016-05-04_005751

REKLAMA
Chlapci na panvici
PN Taxi
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza donaskova sluzba

„Polícia pátra po totožnosti muža, ktorý je podozrivý z podvodu na senioroch 피망 게임 다운로드. V mesiaci marec sa jeden z páchateľov niekoľkokrát vydával v telefonickom rozhovore so 74-ročnou ženou z Galanty za jej bratranca. Najprv žiadal požičať 8 000 eur na kúpu auta bootrec.exe. Žena mu však povedala, že toľko peňazí nemá. Asi po desiatich minútach zatelefonoval opäť a oznámil, že si inde požičal 5 tisíc a potrebuje už len 3 tisíc 가디언즈 오브 갤럭시 2 다운로드. S požičaním tejto sumy pani súhlasila a páchateľ jej povedal, aby peniaze priniesla k obchodnému domu v Galante. Na dohodnuté miesto išiel manžel, ktorého na mieste oslovil jeden z páchateľov a uviedol, že je manažér bratranca DualLinks. Podal mu telefón, v ktorom mu páchateľ vydávajúci sa za bratranca potvrdil, aby peniaze odovzdal manažérovi. 80-ročný pán odovzdal údajnému manažérovi obálku s 3 000 eurami 메이즈 러너2 다운로드. Keď sa vrátil domov, manželka mu oznámila, že boli podvedení, pretože telefonovala so skutočným bratrancom, ktorý o požičaní peňazí nič nevedel,“ uvádza v správe Martina Kredatusová z Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Windows 98 se download.

Polícia ďalej upozorňuje seniorov, aby svoje úspory nedávali žiadnym cudzím osobám. Takíto páchatelia dokážu pôsobiť veľmi dôveryhodne a staršieho človeka obalamutia tak, že je presvedčený, že telefonuje skutočný príbuzný. Vo vyššie uvedenom prípade z Galanty od prvého telefonátu s páchateľom po odovzdanie peňazí uplynulo len 30 minút! Žiadame tiež mladších príbuzných, aby svojich seniorov na takéto praktiky upozornili. Pozor treba dávať aj na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za pracovníkov poskytujúcich rôzne služby (elektrikári, vodári, pracovníci poisťovní a pod.).

-lt/Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky/Foto: archív, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky-

REKLAMA