Hádzaná: Piešťany vyhrali na horúcej pôde HK Vajnory, ďalší súboj už v nedeľu

Hádzanári MHK Piešťany cestovali v 4 kole 1. hádzanárskej ligy do bratislavských Vajnor. Súper náš tím, ktorý hral v pozmenenej zostave, porazil svojich súperov po polčasovom výsledku 10:12 nakoniec v pomere 26:27. Najbližšie čaká piešťanských hádzanárov domáci zápas na Gymnáziu Pierra de Coubertina, v nedeľu 16. októbra o 17:00 privítajú celok DAC Dunajská Streda.

Od začiatku zápasu prevládali obrany s výborne chytajúcimi brankármi a v 9. minúte bol stav zápasu len 1:1. Domaci prvý a posledný krát vyhrávali 2:1 v 16. minúte. Po góle Michalku vyhrával hosťujúci MHK 3:4, od tohto momentu boli Piešťany v miernom náskoku. V 20. minúte síce bolo opäť vyrovnané 6:6. V poslednej desaťminútovke sa rozstrieľali oba tímy a skóre sa začalo rýchlo meniť. V 29. minúte upravoval Salvata na 9:12, Domáci už len upravili na 10:14. Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Halo, Michalka 3, Majerník 2, Salvata, Lacuška, Matejovič Filip a Kotula pridali po 1 góle.

V druhom polčase začali Piešťany aktívnejšie. Nielen výborne bránili ale vychádzala im aj útočné kombinácie, ktoré zakončovali gólmi. V 44. minúte viedli 13:21 a v 46. minúte 14: 22. Domáci po oddychovom čase a zmene brankára začali postupne sťahovať náskok Piešťan v 50. minúte po sérii štyroch gólov znížili na 18:22. Piešťanom sa prestala dariť hra a streľba, čo domáci trestali gólmi z rýchlych protiútokov. Naši hádzanári však zvládli aj nervózny záver zápasu Kotula v 59. minúte upravoval na 24:27. Domáci v závere už len upravili stav na 26:27. Strelecky sa presadili Halo 6, Lacuška 3, Matejovič a Majerník po 2, Kotula i Salvata po 1 góle.

Zostava Piešťany: Kapša, Javorček – Herda, Matejovič Filip 4, Kotula 2, Salvata 2, Majerník 4, Macek, Stano Halo 9, Michalka 3, Ondrejička, Lacuška 4

„V zápase sme sa trápili proti tvrdej a vysokej obrane domácich, za ktorou dobre chytal brankár najmä v 20. minúte sme mali problém sa presadiť. V prvom polčase nám vychádzala obrana 0:6, v ktorej výborne pracoval Stano a Lacuška. Po zmene obranného systému na 1:5 s Kotulom sme vyrážali do rýchlych protiútokov a udržiavali mierny náskok. V druhom polčase sme začali výborne najmä z obrany a v útoku sme zakončovali po pripravených kombináciách. Postupne sme si vybudovali až 8 gólový náskok, ktorý sme však stratili našim herným výpadkom a polepenými gólmi domácich sme dovolili Vajnorčanom sa vrátiť do zápasu. V nervóznom zápase sme si už víťazstvo ustrážili a škoda gólov v poslednej minúte. Všetci hráči podali výborný výkon proti kvalitnému súperovi, za ktorý im patrí poďakovanie, opäť sme hrali v pozmenenej zostave keď nám chýbali viacerí hráči. Po dlhšom čase sa na ihrisko vrátili Matejovič Filip, Lacuška a Kotula, treba dodať, že všetci boli veľkým prínosom. Potešilo ma aj fungovanie obrany, za negatívum považujem naopak herný výpadok od 44 do 54 minúty, ktorému sa musíme v ďalších zápasoch vyvarovať,“ povedal o zápase tréner Martin Nedorost.