Hádzaná: Piešťany podľahli Malackám a do baráže nastúpia z druhého miesta

V posledom kole cestovali Piešťanskí hádzanári na horúcu pôdu do Malaciek, teda na duel so svojim priamym konkurentom o víťazstvo v 1. lige. Od začiatku zápasu to bol na oboch stranách súboj útokov s obranami a aj výborne chytajúcimi brankármi. Domáci tím Strojár Malacky hral koncentrovane a MHK Piešťany museli viackrát doťahovať náskok svojho súpera. Prvý polčas vyrovnaného zápasu skončil 13:11 a výsledné skóre 33:23 neodráža húževnatosť a bojovnosť našich hádzanárov. Do baráže o extraligu nastúpia Piešťany z druhého miesta začiatkom apríla proti tímu Martinčanov.

V 5. minúte sa zranil Filip Matejovič a v 6. minúte po góle Jadroňa išli Piešťany do vedenia 2:3. Domáci dvomi gólmi zo 7 metrových hodov otočili na 4:3. V útoku sa Piešťanci trápili s rozohrávkou do 20. minúty zaznamenali až 7 strát lopty, čo domáci trestali gólmi z protiútokov a upravili na 9:5. Po oddychovom čase naši hádzanári zlepšili hru a postupne znižovali náskok domácich a 29. minúte dokonca vyrovnali 11:11. V závere domáci upravovali na 12:11 a v posledných sekundách pri snahe o vyrovnanie hostia chybovali v rozohrávke a inkasovali na 13:11.

Po prestávke sa podarilo domácim odskočiť na rozdiel štyroch gólov 16:12 a pri vylúčení hostí dokonca na 19:14. Piešťany zlepšili obranu a postupne znižovali náskok domácich a v 45. minúte vyrovnali na 20:20. Domáci sa po oddychovom čase zlepšili a pestrou hrou zvýšili svoj náskok na 24:20. Piešťanom nepomohol oddychový čas a i keď v 54. minúte brali oddychový čas znova rozdiel bol už 6 gólový. Počas poslednej desaťminútovky hostia útočili do plnej obrany a domáci zvyšovali náskok po rýchlych protiútokoch až na konečných 33:23.

Hodnotenie trénera: „Vo výbornej atmosfére pred zaplneným hľadiskom sa stretli dve najlepšie družstvá, ale aj najlepšie obrany prvej ligy. Škoda že sme sa nevyvarovali chýb v rozohrávke a domácich sme pustili do vedenia Znižovanie nás stálo veľa síl. Naviac mrzí nešťastné zranenia Filipa, ktorý nám bude citeľne chýbať v baráži. Po jeho zranení zaskakoval na spojke Varačka, pričom sme v druhej časti prvého polčasu zlepšili obranu a podarilo sa nám vyrovnať. V druhom polčase sme dovolili opäť domácim odskočiť. Vyrovnanie nás stálo veľa síl, ktoré v závere chýbali. Škoda trochu záveru nezaslúžili sme si po predvedenej hre prehrať takým vysokým rozdielom. Chlapci si zaslúžia pochvalu za bojovnosť. Treba uznať, že Malacky dnes hrali dobre. Po zápase domáci diváci poďakovali potleskom obom družstvám za výborný zápas. Boj o extraligu začína o dva týždne.“

Zostava MHK: Kapša, Šantavý, Javorček – Lacuška 4, Jadroň 7, Strižinec 2, Miženko 4, Varačka 1, Kotula, Matejovič Igor, Majerník 5., Sedláček, Prumer, Stano