Hádzaná: Piešťany po výhre v Martine prvé s dvojbodovým náskokom

Piešťany cestovali v 7. kole k tretiemu mužstvu tabuľky 1. hádzanárskej ligy MHáK Martin. V zápase pred vynikajúcim martinským publikom musel náš tým neustále doťahovať náskok súpera a keď sa mu podarilo po prvý krát dostať do vedenia do konca duelu ho už nepustil. Po polčasovom skóre 14:11 dokázali Piešťanci zvíťaziť 28:30 a tabuľku prvej ligy vedú pred Stupavou s dvojbodovým náskokom. Najbližšie odohrajú naši 13. novembra o 17:00 domáci zápas proti hádzanárom z Levoče.

Piešťany sa od začiatku nevedeli presadiť proti dobrej Martinskej obrane. V 6. minúte viedli domáci už 4:0, ale našim sa po rýchlych protiútokoch podarilo v 10. minúte vyrovnať na 4:4. MHK Piešťany niekoľkými chybami v rozohrávke umožnili odskočiť domácim v 13. minúte opäť o štyri góly na 8:4 a v 21. minúte dokonca až na 12:5. Piešťany po oddychovom čase zlepšili obranu a zrýchlili hru v 25. minúte Salvata znižoval na 12:10. Domácim sa v posledných sekundách ešte podarilo zvýšiť náskok na polčasových 14:11. Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Salvata 4, Halo 2, Strižinec, Kotula, Briadka, Stano a Michalka po strelili po jednom góle.

V druhom polčase znížili Piešťany na 14:12, ale domáci v 35. minúte viedli 17:13. Následne hádzali 7 metrový hod, ktorý Kapša výborným zákrokom chytil a naštartoval obrat v zápase. Piešťany zlepšili obranu a v bráne chytal vynikajúco Javorček. V útoku zrýchlili hru a po kombináciách sa strelecky presadzoval Michalko. Piešťany postupne znižovali náskok domácich v 40. minúte na 18:16 a v 42. minúte sa už podarilo vyrovnať na 18:18. V 47. minúte išli Piešťany po prvý krát v zápase do vedenia 20:21, pričom v 54. minúte ho zvýšili už na 23:27. V záverečnej časti zápasu si už hostia postrážili víťazstvo a dovolili Martinu už len upraviť na 28:30. Strelecky sa presadili Micalko 10, Salvata 3,Halo a Kotula po 2, Briadka a Matejovič Filip po 1 góle.

Zostava Piešťany: Kapša, Javorček – Matejovič Filip 1, Kotula 3, Macek, Stano 1, Halo 4, Strižinec 1, Michalko 11, Briadka 2, Salvata 7, Molnár

„Zápas sa hral pred skvelou diváckou kulisou keď domácich hnal dopredu fanklub. Martin najmä doma hral doteraz suverénne a ani my sme zápas nezačali najlepšie. Nedarila sa nám hra na postavenú obranu a i keď sme relatívne rýchlo vyrovnali, našimi chybami sme domácich opäť postavili na nohy. V prvom polčase sme vystriedali všetkých hráčov, hľadali sme optimálnu zostavu. Dostali sme veľa gólov po našich chybách v útoku a chýbalo nám viacero hráčov základného kádra. Počas celého zápasu sme hrali bez klasického pivota alternovali tam Matejovič a Stano. Bez striedania odohral výborný zápas Kotula a musím povedať, že niektoré časti zápasu z našej strany boli výborné. V druhom polčase výborne zachytal Javorček a od 40. minúty sme boli jasne lepším družstvom. Pochváliť a poďakovať treba všetkým hráčom za výkon a bojovnosť,“ povedal o zápase tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.