Hádzaná: Piešťany napriek remíze naďalej na čele 1. ligy

MHK Piešťany privítali v nedeľu 13. novembra na domácej palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina hráčov Levoče. Zápas 1. hádzanárskej ligy bol plný zvratov a striedaní sa vo vedení, pričom hostia prehrávali Piešťancov najmä trpezlivou hrou. Polčas nakoniec skončil 13:15 a celková remíza 29:29 určite viac potešila našich hráčov, ktorí museli v závere doťahovať. MHK Piešťany naďalej vedú 1. ligu a najbližšie privítajú doma 27. novembra tretiu Stupavu.

Zápas začal pre meškanie hráčov Levoče z oneskorením. Piešťany sa nedokázali od začiatku zápasu dostať do tempa a v 4. minúte prehrávali 2:3. Štyrmi gólmi sa Piešťanom podarilo otočiť v 8. minúte na 6:3. Hráčom MHK Piešťany sa nedarila hra na postavenú obranu a robili chyby aj v rozohrávke. Hostia sa vrátili do zápasu a 13. minúte otočili na 6:7. Domácim sa podarilo v 18. minúte odskočiť na 10:8, ale po chybách v obrane a nedôraznej hre v útoku postavili hostí na nohy a  už v 24. minúte opäť prehrávali 10:11. Piešťany ťahali za kratší koniec a Levoča odchádzala do kabín z prekvapivým, ale zaslúženým vedením 13:15. Počas prvého polčasu sa strelecky presadili  Strižinec 3, Michalka 3, Majerník 2, Kotula 2, Salvata 1, Lacuška 1, Matejovič F. 1

V druhom polčase sa hrala rýchla hádzaná v 31. minúte bolo vyrovnané na 15:15. Levoča neustále viedla o gól až do 36. minúty 18:18. Po góle Michalku išli Piešťany do vedenia 19:18 a v 40. min viedli 20:19. Po sérii štyroch gólov však Levoča otočila a v 43. minute dokonca viedla 20:23. Trojgólové vedenie si hostia udržiavali až do 48. minúte 22:25, keď sa za Levoču presadzoval zo 7 metrových hodov Pauliš, ktorý dal v druhom polčase 9 gólov. V 52. minúte Piešťany znížili na 25:26. Po nepresnostiach v útoku však hostia odskočili v 57. minúte na 25:28. Po vysunutí obrany získavali Piešťany lopty v 59. minúte sa ujali vedenia 29:28. Hosťom sa podarilo vyrovnať na 29:29. V svojom poslednom útoku Piešťany uponáhľali streľbu a úplne poslednú strelu po uplynutí času z voľného hodu domáci našťastie zblokovali. Zápas tak skončili remízou 29:29. Strelecky sa presadili Michalko 5, Fejes 4, Salvata 1, Kotula 2, Strižinec a Majerník  dali po 2 góly.

Zostava Piešťany: Kapša, Králik – Matejovič Filip 1, Kotula 4, Macek , Stano , Majerník 4, Strižinec 5, Michalko 8, ,Lacuška 1, Ondrejička , Salvata 2, Fejes 4 .Mtejovic Igor,

„Vedeli sme že zápas nebude ľahký a to napriek tomu, že Levoča prišla len s ôsmimi hráčmi. Počas celého zápasu sme sa nedokázali vysporiadať z disciplinovanou hrou súpera v útoku, hral dlho a čakal na naše chyby v obrane. Dokázal sa pretlačiť až na bránkovisko a získavať 7 metrové hody. Nám sa nedarila hra na postavenú obranu. V útoku sme robili technické chyby, ktoré Levočania trestali gólmi. Mali sme časti hry keď sme dokázali stiahnuť náskok Levoče a išli sme o gól hore no nedokázali sme sa odrhnúť od súpera. Treba uznať a vyzdvihnúť to, že Levoča podala dobrý bojovný výkon, bojovala až do konca a bod si zaslúžila. Naše družstvo si zaslúži pochvalu najmä za bojovnosť vo fázach, keď nám naša hra nešla podľa predstáv. Chceli sme dnes vyhrať . Vzhľadom na priebeh zápasu a v skóre sme bod skôr získali, ako stratili,“ povedal o zápase tréner hádzanárov Martin Nedorost