Hádzaná: Piešťany na pôde Martina remizovali 23:23

V prvom kole baráže o extraligu cestovali Piešťany v sobotu 2. apríla do Martina. Od začiatku vedeli obidve družstvá o dôležitosti zápasu a sústredili sa najmä na obranu, za ktorou odvádzali výborné výkony obaja brankári. Zápas bol počas celého priebehu veľmi vyrovnaný a nakoniec sa po polčase 13:13 skončil výslednou remízou v pomere 23:23. Na budúci týždeň cestujú naši do Levoče a najbližší domáci zápas odohrajú Piešťany 17. apríla o 17:00 proti Malackám.

11976_1154440881267606_5026257940143958876_n

Domáci otvorili skóre v 2. minúte 1:0, Piešťany Lacuškom vyrovnali až v 6. minúte na 1:1. Martinčania sa po trojbodovej šnúre ujali vedenia 4:1. Po zmenách v zostave Piešťan sa podarilo sériou štyroch gólov otočiť Piešťanom v 14. minúte na 4:5. O štyri minúty neskôr bolo opäť vyrovnané na 7:7. V 25. minúte išli po góle Salvatu Piešťany do vedenia 11:12. Domáci ešte do prestávky otočili na 13:12 a na polčasových 13:13 upravil v posledných sekundách Briadka.

Po prestávke Martin zvýšil na 14:13 a následne pri vylúčení Briadku na 15:13 a pri vylúčení Miženka pri presilovke o dvoch hráčov zvýšili Martinčania dokonca na 18:14. V 45. minúte si zobrali Piešťany oddychový čas. Nevedeli prekonať výborného brankára domácich ani z rýchlych protiútokov a ani sedemmetrových hodov. V 20. minúte Jadroň znižoval na 19:17, ale domáci v 21. minúte odskočili znova na rozdiel 21:17. Piešťany zlepšili od tohto momentu obranu v bráne ich výbornými zákrokmi podržal Šantavý. Postupne znižovali náskok domácich a v 58. minúte skóroval Miženko na 22:21. Domáci v 59. minúte ešte zvyšovali na 23:21, ale Piešťanci gólmi Miženku a Salvatu vyrovnali na konečných 23:23. Naši hádzanári nakoniec mohli aj vyhrať no domáci ich v posledných sekundách už k streľbe nepustili.

Hodnotenie trénera: „V zápase, v ktorom sme mohli vyhrať aj prehrať, to bol súboj strelcov s brankármi. V prvom polčase sme pustili domácich do vedenia. Martinčania dobre bránili a nedokázali sme sa presadiť cez kombinácie. Po prestriedaní sme zrýchlili hru a podarilo sa nám otočiť skóre v náš prospech. Škoda, že sme za tohto stavu trikrát chybovali v rozohrávke v snahe o rýchly gól. Bojovali sme aj za nepriaznivého stavu, za čo nám bola odmenou remíza v polčase 13:13. Vstup do druhého polčasu nám nevyšiel vôbec podľa predstáv a v bráne domácich nás niekoľkokrát vychytal brankár Mujgoš. V prvých 15 minútach sme mali na neho streľbu 11:1 a v celom zápase mal vynikajúcu úspešnosť cez 50%. Chytil nielen dva 7 metrové hody a 4 trháky, ale aj zopár čistých náskokov. Ani jeho vynikajúci výkon nás nezlomil, bojovali sme a v závere sa podarilo zmenou obrany viackrát získať loptu a postupne znižovať náskok domácich. K obratu nás naštartoval v 50. minúte Šantavý výbornými zákrokmi a chyteným 7 metrovým hodom za stavu 21:17. Nakoniec sme po remíze získali bod, ktorý je mimoriadne cenný. S trochou šťastia sme mohli mať aj oba body, no v závere zápasu sa nám už nepodarilo vystreliť. Výborný výkon podali obaja naši brankári s úspešnosťou cez 40%. Škoda, že naša úspešnosť streľby bola tiež tesne nad 40 %. Mrzieť nás mohli najmä nepremenené trháky a 7 metrové hody. Zápas sa hral pred fantastickým publikom, ktoré hnalo domácich k víťazstvu.“

Zostava MHK: Kapša , Šantavý, – Lacuška 1, Salvata 7, Jadroň 4, Strižinec 3, Miženko 6, Varačka, Briadka 3, Kotula, Matejovič Igor, Majerník