Hádzaná: Piešťany doma zdolali Cífer

V štvrtom jarnom kole privítali Piešťany v krajskom derby 1. hádzanárskej ligy tradičného súpera z Cífera. Piešťanci mali problém so zraneniami a chorobou, a tak sa na ihrisko dostali všetci hráči z lavičky. Obe mužstvá mysleli viac na útok ako na obranu, takže skóre narastalo a zastavilo sa na konečných 43:25 v prospech domácich.

16277099033_56130bda4e_b

V zápase dvoch tradičných súperov mali od začiatku  navrch domáci. Hostia z Cíferu však v úvode využívali malé chybičky v rozohrávke Piešťancov a do 12-tej minúty držali krok. Potom, ale domáci  spustili gólovú smršť a v 20-tej minúte bolo skóre 14:6 a 24-tej minúte 17:7. Piešťanci zlepšili obranu a začali hrozili z rýchlych protiútokov. K zvyšovaniu rozdielu v skóre prispieval aj spoľahlivo chytajúci Šantavý.

banner-marec01

V druhom polčase Piešťanci pozmenili zostavu a zahrali si všetci hráči. Domáci si  udržiavali 10 gólový náskok, obe družstvá mysleli viac na útok ako na obranu a skóre rýchlo narastalo, v 45 min. 30: 18, v 55 min. zvyšoval Strižinec na 40:23. V posledných sekundách uzavrel strelecký účet Kožík 17 gólom na 43:25.

V prvom polčase sa strelecky presadzoval Kožík, v druhom sa k nemu pridali aj krídla Varačka a Strižinec. V bráne  podržal Piešťancov Šantavý a jednu sedmičku chytil Kapša. Hádzanári MHK Piešťany si  z chuti zahrali a zastrieľali, teraz  ich však čaká trojtýždňová prestávka, ktorú ale môžu využiť na doliečenie zranených hráčov. Najbližší zápas odohrajú Piešťanci doma 12.4. o 17:00 h, keď privítajú Lehotu pod Vtáčnikom.

Piešťany – Cífer 43-25 /21 – 11/
Kapša, Šantavý, Ďurina 5,, Nedorost, Strižinec 7, Varačka 4, Matejovič Filip , Vlado 2, Kotula 1, Kožík 17 , Stano 1, Majerník 6.Matejovič Igor