Hádzaná: Piešťanci po výhre v Bratislave na čele tabuľky

23. októbra cestovali hádzanári MHK Piešťany v rámci 6. kola do Bratislavy na zápas s ŠKP Akadémia. Výraznejšie dominovať začali v druhom polčase. Napriek niekoľkým chybám sa im podarilo v hlavnom meste zvíťaziť a obsadiť prvé miesto v tabuľke.

Od začiatku zápasu Piešťany dobre bránili. V bráne chytal Králik. V 3. minúte po dvoch góloch Matejoviča viedli Piešťany 1:3. Domácim po chybách v rozohrávke dovolili vyrovnať v 5. minúte na 3:3. Piešťany dobre bránili, z čoho ťažili hrajúce krídla Strižinec a Halo pri zakončovaní rýchlych protiútokov. V 10. minúte bolo skóre 4:8. V bráne domácich sa rozchytal Gálik. V 16. minúte domáci vyrovnali na 10:10. V 19. minúte sa im podaril obrat a viedli 13:11. V 26. minúte stále viedli so skóre 16:14. Záver zápasu zvládli lepšie Piešťany a po góloch Kotulu a Fejesa išli do vedenia (17:18). Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Halo (5 gólov), Strižinec a Kotula (3), Matejovič Filip, Fejes a Michalka (2) a Lacuška (1).

V druhom polčase začali Piešťany aktívnejšie a po góloch Lacušku a Hala v 33. minúte vyhrávali 17:20. V 40. minúte z protiútoku zvýšil Strižinec na 19:23. ŠKP v 43. minúte znížilo rozdiel na 21:23. Šnúrou štyroch gólov v 47. minúte Piešťany zvýšili náskok na 21:26. V 56. minúte v oslabení zvýšil po peknej kombinácii celého družstva Strižinec na 24:31. Domáci už len upravili výsledok na 28:32. Strelecky sa presadili Halo a Strižinec (4 góly), Michalko (3), Lacuška, Stano, Matejovič Filip (1).

Finálny výsledok:
ŠKP Akadémia – MHK Piešťany 28:32 (17:18)

Zostava MHK Piešťany:
Kapša, Králik, Fejes (2), Matejovič Filip (3), Kotula (3), Macek, Stano (1), Halo (9), Strižinec (7), Michalko (5), Lacuška (2)

Hodnotenie trénera:
V celom zápase sme sa presadzovali najmä z rýchlych protiútokov. Hra na postavenú obranu nám nevychádzala podľa predstáv, šance sme si vypracovali, no brankár domácich podal výborný výkon a zakladal rýchle protiútoky, s ktorými sme sa v prvom polčase nevedeli vysporiadať. V druhom polčase sme sa začali vracať a podali sme koncentrovanejší výkon. Aj napriek tomu, že sa nám v druhej časti prvého polčasu nedarila hra,  ako celé družstvo sme zabojovali. V druhom polčase podal v našej bráne výborný výkon Králik, v obrane mu pomohli aj hráči. Dostali sme veľa gólov, väčšinou po našich chybách v útoku. Chýbalo nám viacero hráčov. Dokázali sme behať s domácimi hráčmi a v druhom polčase sme boli jasne lepším družstvom. Poďakovať treba všetkým hráčom za výkon.

Najbližšie cestujeme 30.10. o 15:00 do Martina.