Úvod Aktuality V Trebaticiach sa vznietil elektrický monopost, na jeho vývoji pracovali desiatky vysokoškolákov...

V Trebaticiach sa vznietil elektrický monopost, na jeho vývoji pracovali desiatky vysokoškolákov celý rok

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vo štvrtok 27. októbra krátko pred štvrť na sedem večer začal na motokárovej dráhe v Trebaticiach horieť monopost na elektrický pohon frp-bypass.apk 다운로드. Viac ako jeden rok pracovalo na nej štyridsať študentov z niekoľkých fakúlt Slovenskej technickej univerzity (STU). Škody sa odhadujú v desaťtisícoch eur WindowsXp Minesweeper.

trebatice (1)Študenti STU testovali na okruhu formulu pred priateľským podujatím, ktoré sa koná v piatok v Púchove bittorrent. Vysokoškoláci mali ich monopost otestovať proti českému tímu, ktorý pracuje na formule so spaľovacím motorom.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

trebatice (9)

„Jazdíme od doobedia a odjazdili sme asi dve hodiny vsphere client 6.0. Stal sa nejaký skrat v ‚battery boxe’ a zhorelo to. Mali sme šťastie, že sme formulu ešte nenaložili do auta a nezačala horieť tam.

Škoda nám vznikla vo výške 50 až 70-tisíc eur South Korea Broadcasting Legal Download. Je to veľká škoda, hlavne pre študentov, ktorí na formule robili, lebo strávili pri nej stovky hodín a odišla za desať minút,” povedal pre PNky.sk testovací vodič Stanislav Zeman 고등래퍼3 눈 다운로드.

trebatice (11)

Vysokoškoláci z STU sa podieľali na formule od návrhu až po konštrukciu 거지 키우기 다운로드. „Sú to študenti z viacerých fakúlt, či už strojnícka, elektrotechnická, informatická, stavebná či chemická. Pracovalo na nej 40 študentov vyše roka,” prezradil Zeman 배경화면 앱 다운로드.

trebatice (6)

Konštrukcia formule skrýva elektromotor s výkonom 200 koní 위치걸 다운로드. Maximálna rýchlosť vozidla je 120 km/h, pričom z 0 na 100 km/h zrýchli za 3 sekundy. Dojazd pri plnom výkone činí 22 kilometrov. Monopost s batériami váži 230 kg 신조협려 다운로드.

trebatice (21)

„Vo formule sa nachádzalo 735 článkov lítium-iónových batérií. Nevieme, koľko z nich začalo tlieť. Uvidíme, čo povedia hasiči, či sa dá nejako opraviť. Rozoberieme ju a pozrieme sa dovnútra,” dodal vodič Stanislav Zeman.

trebatice (12)

Pri požiari zasahovali dve posádky hasičov z Piešťan, ktorým pomáhali dobrovoľní hasiči z Vrbového. „Nakoľko išlo o požiar elektromobilu, použili sme 8 práškových hasiacich prístrojov a 4 CO prístroje,” povedal na mieste veliteľ zásah Martin Piškula.

trebatice (13)Po minutí hasiacich prístrojov z hasičských áut privážali hasiči ďalšie z piešťanskej hasičskej stanice. Nakoľko sa z elektroformule šíril škodlivý dym, hasiči zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch.

trebatice (19)

Požiar sa podarilo zdolať aj vďaka termokamere za krátky čas. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

trebatice (18)

-vv-

REKLAMA