Hádzaná: MHK Piešťany zdolali aj Levoču a naďalej kraľujú v nadstavbe

V siedmom kole nadstavby o 1. až 6. miesto privítali hádzanári MHK Piešťany na domácej palubovke posledný celok Levoču. Družstvo hostí pricestovalo v oklieštenej zostave len zo šiestimi hráčmi do poľa, napriek tomu hostia držali s Piešťanmi dlho vyrovnaný stav a hrala sa pekná hádzaná.

Do 17. min za stavu 5:5 sa domácim nedarila streľba, hostia tak držali krok v zápase až do 20. min do stavu 8:6. Piešťany si potom do konca polčasu postupne vybudovali vedenie 15:10. V druhom polčase pokračovali vo svojom tempe a kráčali za ziskom povinných dvoch bodov. V bráne chytal Šantavý s viacerými výbornými zákrokmi. V útoku sa presadzovali najme Minarovský a Boljiešik. Domáci napokon zvíťazili jasne 32:24, pričom do zápasu zasiahli všetci hráči aj brankári.

„Vybojovali sme dôležité dva body do tabuľky. Základná zostava dnes odohrala menej minút. Viacerí hráči, ktorí hrávajú menej si dnes zahrali a dali aj góly. Naša hra nebola optimálna. Prispôsobili sme sa hre súpera avšak hru sme mali vo svojich rukách. Počas celého zápasu sme si udržiavali vedenie. Hráči si schuti zahrali a treba poďakovať všetkým za predvedený výkon,“ zhodnotil stretnutie tréner Martin Nedorost.

Najbližšie sa hráči MHK Piešťany predstavia doma v sobotu 5.5. o 18:00 h, keď budú hostiť Agrokarpaty Pezinok.

MHK Piešťany – Crows Kosice Levoča 32: 24 /15:10/
Zostava : Javorček, Kapša, Šantavý, Chudý 4 , Minarovský 7, Fejes, Bolješik 5, Sedláček 2, Salvata 1, Bočkay, Kotula 1, Majerník 3, Macek 2, Stano 3, Halo 3, Jaššo 1

Tabuľka po 5 kole nadstavba 1-6

1. MHK Piešťany 7 7 0 0 218:178 14
2. MHáK Martin 7 4 0 3 213:211 8
3. Košice Crows 7 3 1 3 236:205 7
4. HC Tatran Stupava 7 3 1 3 215:204 7
5. ŠKH Pezinok 7 2 1 4 204:217 5