GRATULUJEME! Jozef Metelka vybojoval na svetovom šamionáte striebro

Vynikajúci paracyklista Jozef Metelka včera odštartoval na svojom prvom závode na paracyklistických traťových Majstrovstvách sveta. V kilometrovej časovke sa mu podarilo pre Slovensko vybojovať fantastickú striebornú medailu. Nad sily nášho pretekára bol iba britský pretekár a držiteľ svetového rekordu Jody Cundy, pričom za víťazom zaostal len o 0,535 sekundy. Na treťom mieste skončil Austrálčan Kyle Bridgwood. Piešťanského rodáka ešte čaká štart v jeho obľúbenej disciplíne, ktorou je individuálna časovka na štyri kilometre, v dnešnej kvalifikačnej jazde nastúpi proti Španielovi Cesarovi Perezovi Neirovi.

17103744_658494781002562_5977758926326388411_n

Jozef Metelka začína Jodymu Cundymu, ktorý býva prezývaný aj ľudská raketa, poriadne šliapať na päty a rozdiel medzi obidvoma pretekármi bol v cieli naozaj zanedbateľný. Závod sa pre nášho cyklistu začal opäť pomalšie a za Britom zaostával o viac ako sekundu. Jeho náskok však postupne sťahoval a v cieli sa čas nášho pretekára zastavil na 1:06.149, pričom dosiahol rýchlosť 54.422 kilometra za hodinu.