Úvod Novinky GRATULUJEME! Jozef Metelka vybojoval na svetovom šamionáte striebro

GRATULUJEME! Jozef Metelka vybojoval na svetovom šamionáte striebro

Vynikajúci paracyklista Jozef Metelka včera odštartoval na svojom prvom závode na paracyklistických traťových Majstrovstvách sveta. V kilometrovej časovke sa mu podarilo pre Slovensko vybojovať fantastickú striebornú medailu. Nad sily nášho pretekára bol iba britský pretekár a držiteľ svetového rekordu Jody Cundy, pričom za víťazom zaostal len o 0,535 sekundy. Na treťom mieste skončil Austrálčan Kyle Bridgwood. Piešťanského rodáka ešte čaká štart v jeho obľúbenej disciplíne, ktorou je individuálna časovka na štyri kilometre, v dnešnej kvalifikačnej jazde nastúpi proti Španielovi Cesarovi Perezovi Neirovi.

17103744_658494781002562_5977758926326388411_n

Participativny rozpocet 1

Jozef Metelka začína Jodymu Cundymu, ktorý býva prezývaný aj ľudská raketa, poriadne šliapať na päty a rozdiel medzi obidvoma pretekármi bol v cieli naozaj zanedbateľný. Závod sa pre nášho cyklistu začal opäť pomalšie a za Britom zaostával o viac ako sekundu. Jeho náskok však postupne sťahoval a v cieli sa čas nášho pretekára zastavil na 1:06.149, pričom dosiahol rýchlosť 54.422 kilometra za hodinu.