Futbalisti postup vybojovali víťazstvom nad Galantou

V sobotu 9. júna hostili futbalisti PFK Piešťany v 29. kole Majstrovstva regiónu Zápas  FC Slovan Galanta. V prípade víťazstva si už v predposlednom kole mohli zabezpečiť prvenstvo v súťaži a postup do tretej ligy. V prvom polčase akoby na domácich doliehala ťarcha zodpovednosti, v avšak v druhom, po otočení nepriaznivého stavu, si už zápas užívali a tešili sa z víťazstva 3 : 1.

Po úvodnom oťukávaní sa do prvej príležitosti dostali domáci. Strelu Zelenického Valenský vyrazil a Urgela zo 6 metrov prestrelil. K slovu sa potom dostali hostia, v 12. min po rohu hlavičkoval tesne nad Eliáš, strela Schiffera o dve minúty išla vedľa a v 15. min. strelu Brauna chytil Valo. V 19. min. sa opäť uvoľnil Zelenický, jeho strelu brankár [singlepic id=31123 w=320 h=240 float=left]vyrazil a dobiehajúci Koprda netrafil bránku. Do konca polčasu sa viac hralo medzi šesťnástkami a vzruchu pred bránami bolo málo.

Druhý polčas bol podstatne zaujímavejší. Už v 51. min. po zmätkoch v domácej obrane strelil vedúci gól hostí Szabo – 0:1. To domácich naštartovalo, hlavne striedajúci Rožník bol pri chuti. Už o dve minúty po trestnom kope Koprdu a hlavičke Rožníka trafil zo 16 metrov presne k žrdi Riečičiar – 1:1. Domáci úplne ovládli hru a vytvárali si jednu príležitosť za druhou. V 56. min. center Zelenického bravúrne odvrátil Valenský pred Rožníkom a o minútu vyrazil aj strelu Zelenického. V 61. min. strela Rožníka len tesne minula žrď brány. V 64. min. Karim vybojoval loptu pri čiare a jeho prihrávku využil Rožník na strelenie vedúceho gólu – 2:1. Ďalšie príležitosti domácich zostali nevyužité, hlavne šance Urgelu, Koprdu a Zelenického volali po góle a Galbovú strelu v 83. min. z 25 m Valenský s námahou vytlačil na brvno. V 88. min. prišla najkrajšia akcia domácich, Koprda vysunul Riečičiara a jeho ideálnu prihrávku poslal nekompromisne pod brvno Urgela 3:1. Zaslúžené víťazstvo zabezpečilo domácim už pred posledným kolom postup do III. ligy. Pohár za prvé miesto v MRZ im po zápase za nadšených ovácií domácich divákov odovzdal osobne predseda ZsFZ L. Gádoši. Pred 520 divákmi rozhodoval Otiepka.

[nggallery id=1718]

Góly : 53. min. Riečičiar, 64. min. Rožník, 88. min. Urgela resp. 51. min. Szabo

ŹK : 54. min. Koprda, 63. min. Urgela ( PFK ) resp. 58. min. Dovalovský ( Galanta )