Futbalisti oslávili stovku remízou s Topoľčanmi

Stretnutie bolo vyvrcholením osláv 100 rokov futbalu v Piešťanoch. Domáci futbalisti chceli 29. októbra prispieť víťazstvom. Od úvodu začali aktívne, útočne a už v prvej desaťminútovke mali štyri výborné príležitosti.

[singlepic id=35679 w=320 h=240 float=left]V 4. min. po centri Vallu Vyskoč váhal so strelou, o minútu po rohu Chebeňa dorážka Galbu mierila priamo do brankára Furku. V 7. min. sa uvoľnil Urgela, jeho strela tesne minula bránku a o chvíľu jeho ďalšiu strelu Furka s námahou vyrazil, no  Ulrich ju nedokázal dopraviť do siete. Domáci ďalej búšili do obranného valu hostí.

V 23. min Chebeňou trestný kop tesne minul bránku Furka a v 36. min. vyrazil strelu Ulricha. V závere polčasu sa do šancí dostali aj hostia. Dva krát v dobrej pozícii netrafil bránku Badinsky a Otočku vychytal Hodulík. Aj druhý polčas začali lepšie domáci. Urgelovi zabránil zakončiť Oršula . V 56. min.Vallov center vrátil pred bránku Vyskoč a Ulrichovu dorážku na čiare chytil Furka. Z protiútoku strelu Baláža vyrazil Hodulík na roh. V 65.  min. prišla pre domácich sprcha. Po samostatnej akcii sa Otočka zbavil obrancov a bez problémov vedľa vybiehajúceho Hodulíka strelil vedúci gól hostí 0:1. Po góle domáci trochu znervózneli, hra sa rozkúskovala, priostrila, načo doplatil v 82. min. Šnirc, keď po druhej žltej videl ČK. No aj tak mali domáci príležitosti. Hostí podržal Furka, najprv v 74. min. chytil strelu Gligiča a o dve minúty bravúrne vyrazil strelu Mehdi-Karima smerujúcu pod brvno. Neuspeli ani Vyskoč , ani Pyrka.

Až v poslednej minúte po trestnom kope Mehdi-Karima sa v skrumáži pre bránkou najlepšie zorientoval Galba a vyrovnal na konečných 1:1. Pred 720 divákmi s chybami rozhodoval Maršal.

PFK Piešťany – MFK Topvar Topoľčany 1 : 1 ( 0 : 0 )

Góly: 90. min. Galba (PFK) – 65.min. Otočka

ŽK: 59. min. Chebeň, 77.min. Mehdi-Karim (PFK), 33.min. Šnirc, 43.min. Koprda, 89.min. Badinký (Topoľčany)

ČK: 82. min. Šnirc po 2 ŽK

Zostavy:

PFK Piešťany: Hodulík – Halás (75.min. Pyrka), Sailer, Petráš, Valla (66.min.Gligič). Vyskoč, Galba, Mehdi-Karim, Chebeň, Urgela, Ulrich (84.min. Valachovič) Tréner: Michal Krajčovič

MFK Topvar Topoľčany: Furka – Oršula, Ondrka, Koprda, Šnirc, Ondruš, Královič, (88.min. Vaňa), Remeň, Badinský, Baláž, Otočka (83.min. Michalík) Tréner: Ján Mikloška