Futbal: Piešťany vyhrali nad Šúrovcami, ktoré začal trénovať Ujlaky

V sobotu 31. marca piešťanskí futbalisti svojim výkonom v ďalšom kole Majstrovstva regiónu západ priaznivcov príliš nepotešili, no i tak im bojovnosť a snahu získať tri body proti FC Horses Šúrove nie je možné uprieť. V chladnom počasí fanúšikov zahrialo aspoň tesné víťazstvo, keď Šúrovčanom nepomohol ani nový tréner Marek Ujlaky. Ten počas tejto sezóny pôsobil v Šúrovciach ako hráč, avšak pre zranenie posledné kolá nenastupoval. Po troch neúspešných jarných dueloch nahradil na trénerskom poste Daniela Benkovského. Ujlaky je zároveň asistentom pri rezerve Spartaka Trnava.

[singlepic id=27594 w=320 h=240 float=left]Domáci od úvodného hvizdu rozhodcu začali aktívnejšie a už v štvrtej minúte po ideálnej prihrávke Vyskoča strieľal vedľa Zelenický. V 15. min. využil zaváhanie obrany Rožník, jeho strelu však z čiary vykopával Lalík a o chvíľu slabú strelu Hnilicu z dobrej pozície kryl Zachar. Hostia postupne prevzali iniciatívu, boli rýchlejší, dôraznejší a v 22. min. zachraňoval na čiare pred Timkom Valla. O dve minúty sa situácia zopakovala, tento krát po gólovom lobe Timka opäť na čiare zachraňoval Valla. Príležitosti však mali aj domáci. V 32. min. center Riečičiara napálil Vyskoč  len do obrancu a v 41. min. vo výhodnej pozícií strieľal Seiler nad.

[singlepic id=27598 w=320 h=240 float=right]V druhej časti začali lepšie hostia. Ich akcie boli ucelenejšie a nepríjemne podkurovali domácej obrane. V 64. min. strieľal Juhász zo 16 m nad a o dve minúty tutovku Horvátha zlikvidoval Hodulík. To domácich naštartovalo, spresnili kombinácie a zrýchlili prechod do útoku. Strely Zelenického a Karima však išli  nad, Vyskoč strieľal vedľa. Vykúpenie pre domácich prišlo v 78. min. keď po centri Vyskoča prenechal Zelenický loptu nabiehajúcemu Vallovi, ktorý umiestnenou strelou z 18 m nedal Zacharovi šancu. Jeho strela znamenala vedúci a zároveň aj víťazný gól PFK – 1:0. V závere mohol výsledok prikrášliť Vyskoč, no po perfektnej prihrávke Urgelu jeho strelu bravúrne zneškodnil Zachar. Pred 403 divákmi rozhodoval Otrubčák.

PFK Piešťany – FC Horses Šúrovce 1 : 0 ( 0 : 0 )

Gól : 78. min. Valla

ŽK : 36. min. Vyskoč, 43. min. Koprda, 76. min. Seiler (PFK), 44. min. Benkovský, 48.min. Horváth (Šúrovce)