Futbal: Piešťany vyhrali nad Petržalkou

V ďalšom domácom zápase III. ligy privítali 25. mája futbalisti PFK Piešťany hráčov FC Petržalka 1898. Na tribúne bolo necelých 190 divákov, ktorí videli iba jeden gól. Piešťany porazili Petržalku 1:0.

[singlepic id=43174 w=520 h=340 float=center]

Už z prvého útoku hostí vyskúšal pozornosť brankára Nemčeka strelou z uhla Hečko. Domáci odpovedali v 4. min strelou Kubu nad a v 9. min. po rohu strieľal tesne vedľa Galba. V nasledujúcich minútach tempo hry upadlo, hralo sa medzi šestnástkami bez ohrozenia brán.

Až v 31. min. po rohu Vallu, prízemná strela Kunovského trafila na čiare obrancu a v 34. min. Nemček bravúrne vyrazil trestný kop Kubalu. Druhý polčas bol obojstranne podstatne lepší. Hneď v úvode mal veľkú príležitosti Kuba, no úplne voľný zo 6 m trafil brankára. V 50. min. ho napodobnil Tomšík, keď prehodil nielen Nemčeka, ale tesne aj bránku.

V 70. min. sa vyznamenal brankár hostí Kaňuk. Najprv vyrazil strelu Kubu na roh, po ňom aj hlavičku Masárika a následne aj dorážku Kubu. Hostia boli v protiútokoch podstatne priamejší ako domáci, no v koncovke boli neškodný. Ich snaha o získanie aspoň bodu sa skončila v 82. min. keď Mehdi-Karim ideálne prihral do behu Masárikovi, ten bol rýchlejší ako obranca a vybiehajúci brankára strelou k žrdi zaznamenal víťazný gól – 1:0.

V závere domáci bez väčších problémov odolali útočným pokusom hostí. Pred 190 divákmi rozhodoval Perašin.

PFK Piešťany – FC Petržalka 1898 1 : 0 (0 : 0)

Góly: 82. Masárik

ŽK: 34. Carrera, 90. Nemček – 13. Tomšík, 26. Sokol, 86. Habal, 90.Kaňuk

PFK Piešťany: Nemček – Vyskoč, Gabriel (41. Masárik), Halás, Valla, Rybanský, Galba, Mehdi-Karim, Carrera, Kunovský (75. Kočiš-Kovaľ), Kuba, tréner: Michal Krajčovič

FC Petržalka 1898: Kaňuk – M. Havrila, Klenovský, Habal, Kubala, Tomšík, Čobík-Ferčík, Sokol, Kovašich (60. Gabura), Juhos, Hečko (85. E. Havrila), tréner: Emil Stranianek