Futbal: Piešťany s prehľadom porazili Sereď

Aj v odloženom zápase 13. kola pokračovali domáci vo víťaznom ťažení a výbornej hre pre fanúšikov. Tento krát však proti kvalitnému súperovi.

Po vyrovnanom úvode udreli domáci v 18. minúte. Po spolupráci Moravčíka s Urgelom strelil popri vybiehajúcemu Mičekovi vedúci gól svojmu bývalému zamestnávateľovi Moravčík – 1:0. V 23. min. strelu Mehdi-Karima zablokoval obranca, o minútu prudkú strelu Urgelu bravúrne vyrazil na roh Miček.

V 34. min. po rohovom kope Vallu sa lopta dostala k  Moravčíkovi, ten ju nezištne prihral Ulrichovi, a proti jeho umiestnenej strele nemal Miček šancu – 2:0. Druhú časť začali aktívnejšie hostia. Obrana PFK ich však nepustila do žiadnej príležitosti, naopak z rýchlych kontier mali viacero dobrých príležitostí domáci hráči, hlavne Urgela. V 60. min. po Moravčíkovej prihrávke obišiel aj Mičeka, no z uhla volil prihrávku Valachovičovi, ktorý trafil obrancu. V 65. min. mieril opäť Urgela tesne vedľa, podobne ako o chvíľu Valachovič.

V 73. min. neposúdil rozhodca zákrok Mičeka na Urgelu ako nedovolený, no v 80. min. už áno a z nariadenej jedenástky sa nemýlil Petráš – 3:0. O dve minúty sa situácia opakovala, tento krát Miček fauloval Mehdi-Karima, videl druhú žltú a následne aj červenú. K ďalšiemu pokutovému kopu sa postavil Chebeň a bezpečne ho premenil – 4:0. V závere domáci úplne vypustili, nechali hrať oslabených hostí. Jedinú príležitosť však mali až v poslednej minúte, keď po centri do malého vápna hlavičkoval Varela vedľa. Pred 340 divákmi rozhodoval Piatka.

Góly: 18. Moravčík, 34. Ulrich, 80. Petráš (11 m), 82. Chebeň (11 m).

ŽK: 67. Valachovič – 55. Gál, 80. Miček.

ČK: 82. Miček (po druhej ŽK)

Zostavy :

PFK Piešťany: Hodulík – Halás, Chebeň, Petráš, Valla – Valachovič (81. Rusnák), Moravčík (85. Masár), Galba, Mehdi-Karim. Ulrich (72. Masárik) – Urgela.

Tréner : Michal Krajčovič

ŠKF Sereď: Miček – Penciak, Vaško, Hudec, Pilát, Korman (69. Horváth), Pecho, Gál, Kasaj, Gejdoš (42. Frťala), Filo (58. Varela).

Tréner : Tibor Meszlényi

Autor: Ing. Jaroslav Valo Ilustr. foto: th