Futbal: Piešťany prehrali v Nových Zámkoch 6:1

Po veľkých problémoch cez letnú prestávku, nakoniec PFK Piešťany predsa len vycestoval na prvé kolo do Nových Zámkov. Kompletne novo zložený tím stihol absolvovať len šesť spoločných tréningov a jeden prípravný zápas.

[singlepic id=45465 w=320 h=240 float=left]Nezohratosť a tréningový deficit boli hlavným dôvodom vysokej prehry. Už v 5. min sa po rohovom kope presadil úplne voľný Bombicz – 1:0. Hostia sa snažili hrať na brejky, no skúsený domáci tím ich do žiadnych nepúšťal. Naopak každé jedno zaváhanie okamžite trestal.

V 19. min unikol Bombicz, naservíroval Bukovičovi, ktorého prvú strelu Valo zázračne vyrazil, no pri dorážke bol bezmocný – 2:0. O ďalších pár minút si role vymenili a Bombicz pohodlne do odkrytej brány zvýšil na 3:0. Následne sa osmelili aj hostia, no Rusnákové pokusy o vysunutie Šusta s Hornákom skončili v náručí Miháleka.

Na druhej stane sa niekoľkokrát vyznamenal Valo pri šanciach domácich. V úvode druhého polčasu zaváhala inak výborná rozhodkyňa Chudá, keď nepostrehla faul na Šusta, po ktorom Bombicz zavŕšil svoj hattrick – 4:0. V ďalších minútach tempo hry opadlo, hlavne vďaka neznesiteľnému počasiu. To úplne zlomilo hostí a kondične lepšie pripravený domáci v závere pridali ďalšie dva góly.

Piešťanci sa nakoniec dočkali aspoň čestného úspechu, keď v samom závere Onder svojou bombou z priameho kopu postavil Miháleka do role štatistu.

Góly: 5., 25. a 51. Bombicz, 19. Bukovič, 83. Fehervári, 85. Vašek – 90. Onder.

ŽK: 21. Gašparík, 52. E. Horáček – 37. Tanáč, 52. Šust, 55. Grguš.

PFK Piešťany: Valo – Valla, Tanáč (46. Chňapko), Onder, Greguš – Marko Udržal, Martin Udržal – Kohutovič, Rusnák, Šust (83. Kantek) – Hornák. Tréner: Jozef Glos

FKM Nové Zámky: Mihálek – Kling, Orémusz, Szántó, E. Horáček (63. Jurík), P. Horáček (12. Gašparík), Bukovič, Poništ (45. Vašek), Fehervári, Bombicz, Ešek. Tréner: Anton Dragúň

Text: Ing. Jaroslav Valo