Futbal: Piešťany porazili Spartak Vráble

V domácej premiére nového ročníka videli diváci zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva. Už od úvodu bolo jasné, kto bude diktovať tempo hry.

[singlepic id=28854 w=320 h=240 float=left]Hneď v 3.  min. po centri Ulricha strieľal Vyskoč vedľa, o chvíľu sa po Gligičovej akcii nepresadil Ulrich a v 11. min. po prihrávke Mehdi-Karima jeho strele chýbala razantnosť. Až v 13. min. sa dostali k slovu hostia, strela Hambálka minula domácu bránku. V 19. min. Mehdi-Karim umnou prihrávkou našiel voľného Pyrku, jeho strelu brankár vyrazil pred seba a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Ulrich, nabil Vyskočovi, ktorý strelil vedúci gól Piešťan – 1:0.

V nasledujúcich minútach tempo hry upadlo, pribudlo osobných súbojov a tvrdých zákrokov, k čomu prispel aj rozhodca nepresnými výrokmi. Až v 41. min. po trestnom kope Gligiča strieľal agilný Ulrich tesne vedľa a na druhej strane strelu Blaha kryl Hodulík. Druhý polčas bol obojstranne podstatne kvalitnejší. Hneď v úvode mal dve príležitosti Vyskoč, strela však skončila vedľa podobne ako aj hlavička po Pyrkovom centri.

V 53. min. veľkú príležitosť Garaya zlikvidoval dobre postavený Hodulík. V 67. min. po centri Vallu strieľal Pyrka vedľa, o minútu po peknej akcii strelu Gligiča z bránkovej čiary vykopával Šándor. V 72. min. roh Gligiča predĺžil Sailer, Ulrich však na loptu nedosiahol. O dve minúty trestný kop Vallu z 25 m len tesne minul bránku hostí. V 75. min. Gligičovu strelu brankár s námahou vyrazil.

V závere mal veľkú príležitosť striedajúci Valachovič, po samostatnom úniku jeho strelu opäť bravúrne vyrazil Straka. Pred 440 divákmi rozhodoval Jánoš.

Góly: 19. min. Vyskoč

ŽK: 21.min. Galba, 21.min. Ulrich, 64. min. Pyrka, 86.min. Gligič (PFK), 31.min. Balko, 39.min. Úškrt (Vráble)