Futbal: Piešťany porazili Moravany 3:0

Žiadne prekvapenie sa v okresnom derby nekonalo. Domáce mužstvo aj bez štyroch hráčov základu zvládlo stretnutie veľmi dobre a vyhralo úplne zaslúžene. Od úvodného hvizdu rozhodcu boli aktívnejší, lepšie sa pohybovali a vytvorili si tlak na súperovu bránku.

V 10. min. roh Vallu len tesne minul bránku, o dve minúty strelu Galbu zneškodnil Milošovič na dva krát. V 16.min. vybojoval loptu Kočiš-Kovaľ, jeho strelu Verchola odvrátil na roh. Po jeho zahraní sa presadil hlavou Kunovský 1:0. V 20.min. po ojedinelom útoku hostí, strelu Švestku vyrazil Nemček. V 24.min. po trestnom kope Vallu mieril Chebeň hlavou len do brvna.

V 32.min. po ďalšom rohu Vallu a hlavičke Galbu na čiare zachraňoval Glos a pred dobiehajúcim Kočiš-Kovaľom brankár. V 40.min. prudká strela Galbu tesne minula bránku. V závere polčasu sa osmelili aj hostia, no brankár Nemček svoje mužstvo podržal. Najprv zneškodnil vyloženú šancu Rusnáka a v poslednej minúte vyrazil aj prudký prízemný center Zubka. Druhý polčas začali síce hostia aktívnejšie, no do žiadnej šance sa nedostali. Naopak v 53.min. po rohu Vallu gólovú strelu Kunovského zablokoval obranca. V 66.min. unikol Mehdi-Karim a jeho center poslal nekompromisne do siete Rybanský 2:0. To neuniesol hosťujúci Benko a po protestoch videl druhú ŽK a následne aj červenú. Presilovku domáci využili v 79.min. keď po akcii Mehdi-Karim, Rybanský strelil svoj druhý gól Kunovský 3:0.

Domáci hráči si po poslednom domácom zápase sezóny vychutnali aplauz divákov a hlavne fan klubu piešťanských hokejistov, ktorý ich v závere súťaže prišiel podporiť. Pre 380 divákmi rozhodoval Krivošík.

Góly: 16. a 79. Kunovský, 66. Rybanský

ŽK: 21. Benko, 59. Boháček, 72. Švestka (Moravany)

ČK: 67. Benka po 2 ŽK

Zostavy: PFK Piešťany Nemček – Vyskoč, Chebeň, Valla, Masárik, Rybanský, Galba, Mehdi-Karim (85.Šimor), Halás, Kunovský,. Kočiš-Kovaľ (63. Carrera), Tréner: Michal Krajčovič

OTJ Moeavany: Milošovič – Benko, Rusnák, Verchola (80. Kirka), Glos, Miklovič, Zubka (51. Moravčík), Ravas, Švestka, Boháček, Vajda, Tréner: Martin Sedláček

Text: Ing. Jaroslav Valo Ilustračné foto: TH