Futbal: Piešťany po ťažkom zápase porazili Dunajskú Stredu

Diváci, ktorí 25. marca čakali ľahké a jednoznačné víťazstvo, boli sklamaní. PFK Piešťany doma privítali DAC Dunajská streda a počas náročného zápasu padol iba jeden gól.

[singlepic id=27275 w=320 h=240 float=left]Hostia z Dunajskej Stredy od úvodu veľmi dobre bránili a proti prehustenej obrane sa útočníci len ťažko presadzovali. Aj napriek tomu naši začali útočne, vyťažili z toho však len niekoľko rohov, ktoré bez problémov obrana odvrátila. Trestný kop Koprdu podobne ako Chebeňa skončil na múre. V 16. minúte ďalší trestný kop Koprdu hlavou usmernil Vyskoč k žrdi, Gála výborne zakročil. V 21. minúte zahrával roh Chebeň a Zelenický hlavou strelil vedúci a ako sa ukázalo aj víťazný – 1:0.

V 27. minúte po centri Riečičiara mal stopercentnú šancu Urgela, Gála však v bráne opäť čaroval. Na druhej strane Hodulík v 31. minúte s námahou vyrazil spod brvna trestný kop Csolleho zo 40 m. V 38. minúte, po hrubom zákroku Kotta, musel opustiť na nosítkach ihrisko Urgela a smeroval rovno do nemocnice. To domácich otriaslo a po obrátke už ich hra nebola taká kvalitná, vytratila sa jednoduchosť a rýchly prechod do útoku. Napriek tomu si vypracovali dostatok príležitostí na skórovanie.

Dva krát sa dostal do šance Zelenický, namiesto strely volil prihrávky a Rožníkov lob poľahky kryl Gála. Hostia vycítili šancu, častejšie prechádzali do útoku a v 70. minúte musel Hodulík ukázať svoje umenie po strele Csolleho. V 77. minúte zlikvidoval strelu Rožníka Gála, podobne ako jeho trestný kop v 81. minúte. Po následnom rohu opäť Rožník trafil hlavou len žrď. Domáci tak vydreli dôležité 3 body, ktorými sa udržali na prvom mieste. Pred 368 divákmi rozhodoval Španka.

PFK Piešťany – DAC Dunajská Streda B 1 : 0 (1 : 0)

Góly: 21. min. Zelenický

ŽK: 49. min. Vyskoč (PFK), 38. min. Kotto, 58. min. Ágh, 72. min. J. Érsek (DAC)

Zostava PFK Piešťany: Hodulík – Valla, Sailer, Galba, Riečičiar, Urgela (38.min. Bretschneider), Ondrejkovič (46. min. Rožník), Vyskoč ( 90.min. Bakita), Chebeň, Koprda, Zelenický, tréner: Michal Krajčovič

Zostava DAC Dunajská Streda B: Gála – D. Varga, Kiss, Ágh, Ravasz, Medgyes, Csolle ( 71.min. Bajnok ), Milan, Piros (62.min. J. Ěrsek), Á. Érsek, Kotto (38. min. E. Varga), tréner: Július Šimon