Futbal: Piešťany nestačili na Petržalku

Piešťanci prišli do Petržalky v oklieštenej zostave, len s 11 hráčmi a brankárom. Domáci ašpirant na postup od úvodu držal loptu na svojich kopačkách.

[singlepic id=46405 w=360 h=285 float=left]Už v 4. minúte sa so šťastím presadil Kolony a otvoril skóre – 1:0. V ďalšom priebehu hry sa domáci nevedeli presadiť cez výborne brániacich hostí. Až v 19. minúte po priamom kope hlavičkoval Tomšík a Valo bol bez šance. V 35. minúte mohlo byť 2:1, no Glosov ďalekonosný pokus skončil len na brvne.

V úvode druhého polčasu prišiel zlomový moment, ktorý dovtedy dobre hrajúcich Piešťancov zlomil. Rapavý stratil loptu a po rýchlom brejku skóroval Špilár – 3:0. Od tohto momentu sa domáci upokojili a postupne pridali ešte ďalšie dva góly opäť Špilárom a Mriglotom, ktorými potešili 500 fantastických domácich priaznivcov. Hostia napriek vysokej prehre predviedli minimálne v prvom polčase svoj najlepší výkon na ihrisku súpera.

FC Petržalka 1898 – PFK Piešťany 5 : 0 ( 2 : 0 )

Góly: 49. a 61. Špilár, 4. Kolony, 19. Tomšík, 81. Mriglot

ŽK: 85. Mriglot – 18. Bojkovski, 72. Valo, 89. Kantek.