Futbal: Piešťancov delilo 8 minút od prvého bodu v sezóne

Ani v jedenástom zápase tretej ligy – západ nebolo futbalistom PFK Piešťany dopriate tešiť sa zo zisku aspoň bodu. Proti FKS Nemšová podali svoj najlepší výkon jesene, podporený výbornými zákrokmi brankára, avšak v závere im k zisku bodu chýbalo trošku futbalového šťastia, keď prehrali 0:1.

[singlepic id=46405 w=560 h=385 float=center]

Prvú príležitosť mali domáci v 7. min., keď po trestnom kope Glosa hlavičkoval Bojkovskí vedľa. Hostia odpovedali dvoma šancami Laca. V 10. min. svoj únik zakončil strelou do žrde a o dve minúty po jedinej chybe Vala strieľal vedľa. Útoky sa striedali na oboch stranách, zakončenie však mali hostia podstatne lepšie. V 24. min. kryl Valo strelu Juricu, v 31. min. nepodarený center Čelka vyrazil na roh, podobne ako v 35. min. jeho hlavičku z tesnej blízkosti. V závere polčasu po peknej akcii domácich a centri Kohutoviča hlavičku Rapavého kryl brankár hostí.

Úvod druhej časti patril domácim, no dobre organizovaná obrana hostí ich do vyloženej šance nepustila. Jedine v 52. minúte nepríjemnú strelu Kotulu musel likvidovať brankár na dva krát. Naopak zo snahy domácich pramenili rýchle protiútoky hostí do otvorenej obrany. Opäť mužstvo podržal Valo. V 57. min. kryl strelu Čelka, o pár minút aj strelu Juricu. V 72. min. po centri Kopúňa skončil teč Schlesingera tesne vedľa. V 75. min. stupil na ležiaceho Kohutoviča Červený, za čo šiel pod sprchy. Paradoxne oslabenie pomohlo hosťom. V 82. min. po trestnom kope sa dostal k lopte úplne voľný Kresánek a jeho šťastne tečovaná lopta skončila od brvna v bránke – 0:1. V závere sa však domáci predsa len pokúsili aspoň o vyrovnanie, no bez úspechu. Obrovskú šancu mali naopak hostia v 86. min., no strelu Juricu Valo vyrazil, podobne ako aj dorážku Kyselicu. Za predvedený výkon si však domáci mladíci zisk prvého bodu zaslúžili. Pred 180 divákmi rozhodoval Trenčanský.

Góly: 82. Kresánek

ŽK: 5. Kotula, 56. Kohutovič – 32.Schlesinger, 57. Holiš, 90. Leško.

ČK: 75. Červený