Connect with us

Aktuality

Ján Riapoš paralympionikom dvadsaťročia

Published

on

Reklama

Po zisku titulu Paralympionik desaťročia, získal stolný tenista Ján Riapoš zo Športového klubu vozíčkárov Kúpele Piešťany  aj ocenenie Paralympionik dvadsaťročia. Stalo sa tak pri príležitosti osláv venovaných dvadsiatemu výročiu prijatia Slovenska do Medzinárodného paralympijského výboru, ktoré sa konali 12. októbra v bratislavskom hoteli Double Tree Hilton.

[singlepic id=34760 w=560 h=385 float=left]

Reklama

Ján Riapoš má najviac paralympijských medailí spomedzi všetkých slovenských paralympionikov, konkrétne štyri zlaté a jednu striebornú. Svoje prvé zlato získal  v súťaži jednotlivcov v roku 2004 v Aténach, kde bol aj strieborný v tímovej súťaži. V Pekingu vyhral s Rastislavom Revúckym súťaž družstiev. Naposledy z Londýna 2012 priniesol dva najcennejšie kovy, keď vyhral súťaž jednotlivcov i tímov spolu s Revúckym a Ludrovským.

Druhé miesto v ankete Paralympionik dvadsaťročia obsadili zrakovo postihnutý lyžiari Henrieta Farkašová a Jakub Krako. Obaja majú zhodne po tri zlaté a jednu striebonú medailu.

Reklama

Ján Riapoš je dlhoročným predsedom Slovenského paralympijského výboru  a bude ním aj nasledujúce štyri roky. Rozhodli o tom delegáti Valného zhromaždenia SPV, ktoré sa konalo v sobotu dopoludnia, pričom Ján Riapoš bol jediným kandidátom na predsednícku stoličku.

Autor: ht Foto: mp

REKLAMA

ijav-ucto

Populárne články