Úvod Aktuality Ján Riapoš paralympionikom dvadsaťročia

Ján Riapoš paralympionikom dvadsaťročia

REKLAMA
Knebl

Po zisku titulu Paralympionik desaťročia, získal stolný tenista Ján Riapoš zo Športového klubu vozíčkárov Kúpele Piešťany  aj ocenenie Paralympionik dvadsaťročia Eternal Light. Stalo sa tak pri príležitosti osláv venovaných dvadsiatemu výročiu prijatia Slovenska do Medzinárodného paralympijského výboru, ktoré sa konali 12 namilk sikimi magician's group. októbra v bratislavskom hoteli Double Tree Hilton.

[singlepic id=34760 w=560 h=385 float=left]

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Ján Riapoš má najviac paralympijských medailí spomedzi všetkých slovenských paralympionikov, konkrétne štyri zlaté a jednu striebornú Linux YouTube download. Svoje prvé zlato získal  v súťaži jednotlivcov v roku 2004 v Aténach, kde bol aj strieborný v tímovej súťaži. V Pekingu vyhral s Rastislavom Revúckym súťaž družstiev 시민의 불복종 다운로드. Naposledy z Londýna 2012 priniesol dva najcennejšie kovy, keď vyhral súťaž jednotlivcov i tímov spolu s Revúckym a Ludrovským.

Druhé miesto v ankete Paralympionik dvadsaťročia obsadili zrakovo postihnutý lyžiari Henrieta Farkašová a Jakub Krako original iron. Obaja majú zhodne po tri zlaté a jednu striebonú medailu.

Ján Riapoš je dlhoročným predsedom Slovenského paralympijského výboru  a bude ním aj nasledujúce štyri roky java excel. Rozhodli o tom delegáti Valného zhromaždenia SPV, ktoré sa konalo v sobotu dopoludnia, pričom Ján Riapoš bol jediným kandidátom na predsednícku stoličku Mary Poppins Returns.

Autor: ht Foto: mp

REKLAMA

ijav-ucto

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba