Futbal: Piešťanci prišli o výhru so Skalicou v nadstavenom čase

V sobotňajšom (14.4.) stretnutí dvoch doteraz v jarnej časti Majstrovstva regiónu západ neporazených mužstiev, Piešťan a Skalice,  videli diváci dobrý futbal. Skalica sa predstavila vo veľmi peknom svetle, no úvod patril domácim.

[singlepic id=28303 w=320 h=240 float=left]Už v 4. min. sa dostal v šestnástke k lopte Zelenický a strelou pod padajúceho brankára strelil vedúci gól – 1:0. V 6. minúte po centri Vyskoča prestrelil Koprda. V 14-tej minúte unikol Karim, no jeho prihrávka nabiehajúcemu Urgelovi odskočila. V 25. minúte po centri Zelenického trafil z 5 m hlavou Sailer len do rúk Kocáka. V ďalšom priebehu polčasu obrany oboch mužstiev pracovali spoľahlivo a diváci sledovali medzišestnástkový futbal.

Úvod druhej časti patril hosťom a v 50. min. sa aktivitou hýriaci Šenk dostal do ich prvej šance, bránu Hodulíka však prestrelil. Domáci sa postupne vymanili z tlaku hostí a v 64. minúte vnikol do pokutového územia Zelenický, ktorého strela skončila nad bránou. Už o minútu strela Karima z 25 m skončila na žrdi Kocákovej brány. V 73. minúte po rohu Karima prestrelil vo výhodnej pozícii Hnilica. V 76. min. vysunul Ondrejkovič Urgelu, jeho šancu likvidoval Kocák. Na druhej strane strelu Šenka v 82. min. zablokoval Chebeň. O tri minúty po centri Hnilicu prestrelil z 8 m Bretschneider a v poslednej minúte strela Hnilicu skončila na brvne Kocákovej brány. Zahodené šance sa domácim vypomstili a v nastavenom čase trafil z 30 m nechytateľne pod brvno Hodulíkovej brány Jakubovič a vyrovnal na konečných 1:1. Pred 465 divákmi rozhodoval Fehér.

PFK Piešťany – MFK Skalica 1 : 1 ( 1 : 0 )

Góly : 4. min. Zelenický (PFK), 90+ min. Jakubovič (MFK)

ŹK : 31.min. Vyskoč, 90.min. Riečičiar (PFK), 44. min. Hyža, 86. min. Čermák (MFK)