Futbal: Piešťanci porazili juniorov Slovana Bratislava

V štvrtom kole sa 26. augusta stretli PFK Piešťany s juniormi zo Slovana Bratislava. Napínavý zápas, v ktorom dvaja hráči videli červené karty, nakoniec vyhrali domáci 2:1.

[singlepic id=28854 w=320 h=240 float=left]Už v 1. min. po centri Turčáka Hodulík loptu neudržal a úplne voľný Sabo ju poslal nad. V 4. min. domáci odpovedali. Mehdi-Karim sa uvoľnil na hranici šestnástky, jeho strelu s námahou vytesnil Hajdúch na brvno svojej brány. V 7. min. Moravčíkovú prihrávku pustil Urgela Gligičovi, jeho samostatný nájazd opäť zneškodnil Hajdúch, podobne ako po následnom rohu strelu Urgelu. V 17. min. sa domáci dočkali. Po trestnom kope Vallu, hlavou priťukol Galba loptu Ulrichovi a bolo 1:0.

V ďalšom priebehu sa častejšie presadzovali dobre technicky a kondične vybavený juniori, bránku domácich však neohrozili. Naopak v 36. min. center Vyskoča usmernil Galba a z prázdnej brány hostí ju vykopával Niňaj. O dve minúty po rohu strela Mehdi-Karima tesne minula žrď. V závere polčasu opäť pohrozili hostia. Najskôr Hodulík zachránil pred úplne voľným Kováčom, o dve minúty po centri Pecka vysoko prestrelil nikým nekrytý Oravec.

Hneď v úvode II. polčasu vyrazil Hodulík tvrdú strelu Turčáka. Na druhej strane po rohu Chebeňa a nedorozumení v obrane skončila tečovaná hlavička Galbu opäť len na brvne bránky hostí. V 59. min. vyzvŕtal domácu obranu Kováč, no jeho strela minula bránku. V 62. min. center Mehdi-Karima po súboji s Ulrichom vypadol Hajdúchovi z rúk pred Vyskoča, no jeho gól rozhodca neuznal pre faul na brankára.

O dve minúty našiel Gligič v pokutovom území Urgelu, ten bol v šanci faulovaný Fratričom, za čo videl ČK a z nariadeného pokutového kopu sa Chebeň nemýlil – 2:0. Presilovku mohli domáci využiť, no ich kombinácie boli dosť komplikované, zdĺhavé a k strelám sa dostal len dva krát Ulrich. Prvú mu ju Hajdúch vyrazil a druhá v 72. min. išla vedľa. V 81. min. sa sily vyrovnali. Galba v strede ihriska úplne zbytočne zozadu fauloval, začo videl ČK.

V závere sa hostia snažili o zvrat a v 87. min. po centri Turčáka, ktorý skončil v rukách Hodulíka, posúdil rozhodca stretnutie Chebeňa s Martinkom ako nedovolený. Domácemu hráčovi ukázal na prekvapenie všetkých ČK a z nariadeného pokutového kopu upravil na konečných 2:1 Turčák. V nervóznom závere už oslabený domáci nedovolili hosťom vyrovnať. Pred 320 divákmi rozhodoval Sedlár.

Góly: 17. Ulrich, 64. Chebeň (11m) – 87. Turčák (11 m).

ŽK: 43. Halás, 76. Vyskoč, 82. Valachovič – 90. Martinka.

ČK: 81. Galba, 87. Chebeň – 64. Fratrič.

Zostavy :

PFK Piešťany: Hodulík – Valla, Sailer, Gligič, Urgela, Galba, Vyskoč, Chebeň, Mehdi-Karim (83. Pyrka), Moravčík (15. Halás), Ulrich (75. Valchovič), Tréner: Michal Krajčovič

ŠK Slovan Bratislava jun.: Hajdúch – Gregora (54. Bagi), Vrablec, Fratrič, Pecko, Sabo (46. Cingel), Niňaj, Kováč (77. Martinka), Kuráň, Turčák, Tréner: Michal Salenka

Autor: Ing. Jaroslav Valo