Futbal: Piešťanci nestačili na trnavských juniorov

V siedmom kole sa 16. septembra na štadióne Antona Malatinského v Trnave odohralo krajské derby medzi domácimi juniormi a PFK Piešťany.

[singlepic id=28854 w=320 h=240 float=left]Lepšie začala juniorka a už v 4. min. musel pred Pavelkom zachraňovať Vyskoč. V 16. min. sa ocitol Mikinič sám pred Hodulíkom, ten hostí podržal. Zaskvel sa aj o päť minút pri peknej strele Zvolenského. Hneď s protiútoku sa pripomenuli aj hostia. Ulrich vnikol do šestnástky, no premeškal príležitosť na strelu a loptu mu zobral Rusov. V 24. min. sa pri dlhom nákope Kaščáka nedohodol Hodulík so Sailerom a Pavelka pohodlne do prázdnej brány otvoril skóre zápasu – 1:0. O odpoveď sa pokúšal Mehdi-Karim. Najskôr jeho priamy kop z 28 m letel tesne nad bránu a 5 min. pred polčasom ho v dobrej príležitosti nepustil k zakončeniu Deket.

Piešťancom opäť nevyšiel vstup do druhého dejstva a za desať minút bolo o zápase rozhodnuté. Najskôr v 52. min. hlavný rozhodca odpískal pre domácich veľmi kontroverzný pokutový kop, ktorý premenil Mikinič – 2:0. O dve minúty sa do šance rútil Valachovič, miesto strely však volil prihrávku na Mehdi-Karima, ktorú zblokoval Koubský. V 56. min. stratili hostia na vlastnej polovici loptu, ktorá sa dostala k Šulcovi. Jeho nevinnú ďalekonosnú strelu tečoval do siete, v postavení mimo hry stojaci, Pavelka. Na veľké prekvapenie hostí rozhodcovia jeho gól uznali a bolo 3:0. Piešťany sa do zápasu vrátili v 70. min., keď priamy kop z 23 m nádherne poslal do šibenice Valla – 3:1. Ihneď po rozohratí musel pred Šulcom, v poslednej chvíli, zachraňovať sklzom Vyskoč. V 80. min. netrafil bránu z dobrej pozície Mikinič a o chvíľu sa zaskvel Hodulík pri veľkej príležitosti B. Bališa.

V samom závere mohli zápas zdramatizovať hostia. Najskôr tvrdú strelu Rusnáka zo 16 m zblokovala obrana a o chvíľu si cestu do siete nenašiel ani Vyskočov volej. Domáci tak, aj vďaka chybujúcim rozhodcom, zaznamenali druhé víťazstvo v rade, naopak hostia naďalej ostávajú bez jediného bodu zo súperových ihrísk.

FC Spartak Trnava juniori – PFK Piešťany 3:1 (1:0)

Góly: 24. a 56. Pavelka, 52. Mikinič (11m) – 70. Valla.

ŽK: 26. Mikinič, 63. Koubský, 89. Korbelič – 35. Chebeň, 42. Halás, 52. Gligič, 59. Valla, 60. Vyskoč.

Zostava Spartak: Rusov – D. Bališ, Koubský, Deket, Korbelič – Kaščák, Zvolenský – Šulc (73. B. Bališ), Tomovič (82. Ba Tidiane), Mikinič (87. Herák) – Pavelka.

Zostava PFK: Hodulík – Vyskoč, Sailer (46. Valla), Petráš, Chebeň – Halás, Gligič – Valachovič (64. Rusnák), Urgela, Ulrich (57. Pyrka) – Mehdi-Karim.

Autor: Ing. Juraj Valo