Futbal: Muži zápas prehrali, prezimujú na druhom mieste

Zlým úvodom začali futbalisti Piešťan na ihrisku v Zeleneči posledný zápas jesennej časti ligy, keď už v piatej minúte prehrávali po góle Paveleka. O vyrovnanie sa v 29. minúte postaral dorastenec Denis Štefanka. Druhý polčas pokračoval v bojovnom výkone oboch mužstiev. Domáci sa síce dostali do vedenia gólom Bartoviča, no opäť netrvalo dlho a v 62. minúte vyrovnal Dávid Miškech. Keď už vyzeralo, že oba celky si pripíšu body za remízu, strhli domáci v 85. minúte víťazstvo na svoju stranu. Viac sa darilo druholigovým dorastencom, keď starší dorast deklasoval súpera z Topoľčian 10:1 a mladší zvíťazili tesne 3:2. Dobrý výkon podali aj žiaci proti lídrovi súťaže zo Serede, no prehrali 3:1. Mladší žiaci odčinili prehru starších kolegov a zvíťazili 5:1. Darilo sa aj žiackym B-tímom, keď starší žiaci zvíťazili nad Veľkým Orvištom 3:0 a mladší deklasovali rovnakého súpera 8:0.

13. kolo

Zeleneč – Piešťany 3:2 (1:1)

Góly: 5. Patrik Pavelek, 50. Milan Bartovič, 85. Miroslav Bánovec – 29. Denis Štefanka, 62. Dávid Miškech

Zostava 13. kola: Budka, Szabo, Sekera, Beblavý, Miškech, Gula, Kusý, Štefanka D. (´Strelec), Štefanka J., Glos (´Korec), Maraz (Prelovský)

Szilárd Petényi, asistent trénera:  V posledom jesennom meraní sme bodovo vyšli naprázdno, čo nás veľmi mrzí, pretože  sme siahali minimálne na bod. Už úvod zápasu sa nevyvíjal pre nás ideálne, inkasovali sme už v 5. minúte, ktorej predchádzala individuálna chyba, kde sme nezvládli odhlavičkovať dlhú prihrávku. Nesedel nám ani jednoduchý  herný štýl domácich, ktorý bol založený na dlhých nakopnutých prihrávkach, veľkom dôraze a práve malé ihrisko ešte zvýraznilo časté osobné súboje, v ktorých treba priznať, že domáci mali navrch na úkor ,,futbalovosti“, kde absentovala medzihra. Postupne sme preberali iniciatívu a odpovedali sme vyrovnávajúcim gólom Denisa Štefanku.  V druhom polčase sme sa  dokázali vysporiadať s nástrahami malého ihriska  a  získali sme hernú prevahu, ktorú utlmil vymyslený pokutový kop, kde v súboji bol evidentne faulovaný náš brankár, avšak hlavný arbiter ,,nezaváhal“, pričom nešlo o spornú situáciu, tá bola jednoznačná, domáci hráč vykopol loptu brankárovi z ruky, ktorú už držal. Ďalej pripomínam, že  v prvom polčase evidentný faul v pokutovom území na nášho Adama Kusého bol jednoznačný avšak nepovšimnutý .Nezlomilo nás to, ale  aktívnou hrou sme dokázali opäť dorovnať po štandardnej situácii, kde sa presadil David Miškech hlavičkou.  V tejto fáze sme boli lepší a tlačili sme domácich, avšak riešenia vo finálnej fáze útoku nepriniesli väčšie šance, a práve v  počte šancí  domáci mali navrch i  napriek tomu, že na lopte a držanie vyznelo jasne pre nás. Inkasovali sme tretí gól v závere, ktorému predchádzala ľahká strata lopty v strede poľa  a pasivita brániacich hráčov, ktorí v hlbokom postavení umožnili vystreliť domácemu hráčovi, čo rozhodlo o výsledku. Najviac ma mrzia ľahké  straty lopty, ktoré predchádzali gólovým situáciám domácich, kde spoločným znakom boli nepresnosť, zlý odhad. Záver zápasu si domáci postrážili striedaniami a zdržiavaním.

Starší dorast

14. kolo

Piešťany – Topoľčany 10:1 (6:0)

Góly: 14., 29. Filip Korec, 23. Denis Horil, 38. Patrik Chudý, 43. Juraj Štefanka, 45. Sebastián Ozimák, 52., 59., 68. Dávid Ďurák, 81. Martin Strelec – 86. Nicolas Grác

Zostava 14. kola:  Gavač (Červenka) – Sedláček, Lenovský, Ďurák, Majtényi – Horil, Strelec, J. Štefanka, Ozimák (Hodulík) – Chudý (Bušík), Korec

Martin Javorka – tréner:   Posledné jesenné vystúpenie sme zakončili gólovým koncertom. Celý zápas sa prakticky odohrával na jednu bránu, škoda ešte nepremenených viacerých príležitostí. Hostí od vyššej prehry zachránil dobre chytajúci brankár. Napriek vysokému víťazstvu treba hostí pochváliť, že sa snažili bojovať po celých 90. minút, vo svojom strede mali niekoľko veľmi šikovných futbalistov, ktorí pravidelne nastupujú za seniorské mužstvo Topoľčian, avšak na celom mužstve súpera bol evidentný tréningový výpadok, pretože s pribúdajúcimi minútami Topoľčancom dochádzali fyzické sily. Zápas hodnotím z našej strany pozitívne, nespokojný som akurát s určitými hernými sekvenciami, kde sme sa prispôsobili hre súpera, pričom som od chlapcov chcel, aby jazdili, behali a s chuťou si zahrali celý záverečný zápas tejto časti súťaže. Je za nami jesenná časť, ako nováčik sme dosiahli veľmi veľa, môžem smelo povedať, že sme boli určite prínosom 2. ligy v hernej kvalite, fyzickej pripravenosti, získali sme veľa nových skúseností, ktoré určite zúročíme v ťažkej jarnej časti a spoločne dosiahneme cieľ, ktorým je účasť v skupine o postup do 1. ligy. Škoda, že nám v priebehu sezóny vypadlo z kádra 7 futbalistov, možno sme mohli mať o nejaký ten bodík viac, ale pozitívom bolo nahradenie hráčov, ktorí nám vypadli chlapcami, ktorí vekom mohli hrať ešte v kategórii U17. Bodový zisk – 24 bodov beriem ako výborný výsledok pre nás, pre chlapcov, rodičov, funkcionárov, fanúšikov a pre celý klub PFK Piešťany. Touto cestou sa chcem po ďakovať všetkým chlapcom, ktorí niekedy aj s reptaním zvládali náročné tréningové jednotky, ďalej všetkým, ktorí nás podporovali, držali palce, prežívali s nami dobré i tie menej dobré výsledky a všetkým priaznivcom v mene chlapcov odkazujem – sme tu, rátajte s nami, ešte ukážeme našu silu a zamiešame kartami v boji o najvyššie méty v 2. lige. V tréningovom procese zostaneme do 15. decembra, potom zresetujeme hlavy, lebo od 6. januára nás čaká „pekelná“ zimná príprava, na ktorú sa chlapci už teraz s radosťou a úsmevom tešia. Dúfam, že v plnom zložení kádra, v plnej zbroji a v plnom zdraví.

Mladší dorast

14. kolo

Piešťany – Topoľčany 3:2 (0:0)

Góly: 44., 72. Igor Kováčik, 48. Matúš Štetka – 78. František Vavrinský, 79. Pavol Peterský

Zostava 14. kola: Freivald, Krajčo, Barančík ( Ruľák), Ondrejka ( Chochula), Valo, Hlbocký (Holec), Glos, Sloboda (Minárik), Taraba, Kováčik, Štetka

Peter Vrábel, tréner: Od úvodných minút zápasu sme na ihrisku dominovali a vytvárali si veľa gólových príležitostí. Celozápasovú prevahu sme však gólovo vyjadrili až v druhom polčase. V prvom polčase sme si vypracovali 6 vyložených šancí, no hráči sa predbiehali v ich zahadzovaní. Až v druhom polčase sme prelomili streleckú nemohúcnosť a z viacerých dobrých príležitostí sme sa 3 krát gólovo presadili. Záver zápasu sme si skomplikovali, keď hostia dvomi pokutovými kopmi znížili na 3:2. Naše víťazstvo je zaslúžené, pri lepšej efektivite v zakončení však mohlo byť oveľa presvedčivejšie.

Starší žiaci

14. kolo

Sereď – Piešťany 3:1 (3:0)

Góly: 7. Adrián Tomášek, 21. Dominik Beňuš, 27. Matej Franta – 39. Tomáš Vyhlídal

Zostava 14. kola:   Maliga – Ocelka, Babečka Hlavatý, Šadibol, Vatrt, Labat, Rolinec (Sandor)- Vyhlídal, Daňhel, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: Proti vedúcemu mužstvu súťaže, ktoré doteraz stratilo iba dva body sme chceli podať, čo najlepší výkon . Netajili sme sa tým, že chceme tento zápas vyhrať. Lenže, aj keď bol prvý polčas vyrovnaný, domácim sme ponúkli tri gólové darčeky, ktoré neodmietli . Do druhého polčasu hráči PFK vstúpili ako vymenení a prakticky celý druhý polčas sa odohral na polovici súpera. Z našich gólových príležitosti sme využili iba jednu, a preto sme nemohli byť úspešní. Naši hráči sa aspoň (dúfam) presvedčili, že aj proti silnému súperovi, trojgólovému manku mohli tento zápas otočiť. Treba si veriť vo vlastné sily a byť zodpovední počas celého zápasu.

Mladší žiaci

14. kolo

Sereď – Piešťany 1:5 (1:2)

Góly: 45. Sebastian Toncr – 4., 30. Daniel Varačka, 6. Samuel Suchý, 42. Filip Košinár, 47. Erik Ranostaj

Zostava 14. kola: Marek, Varačka, Šadibol, Pomajbová, Suchý, Gregorovič, Gvozdenovič, Seko, Gábor, Hesko, Rolinec, Franko, Martinkovič, Bajzík, Gregorička, Ranostaj, Macek

Ján Stachura, tréner: Cestovali sme k súperovi, ktorý bol beznádejne na poslednom mieste tabuľky. Už pred zápasom bolo jasné, že najväčším súperom dnes budeme sami sebe a najdôležitejšie bude nájsť dostatočnú motiváciu na zápas a nepodceniť súpera. To sa však najmä v prvom polčase nestalo a náš výkon bol vzhľadom na našu kvalitu veľmi zlý. Neboli sme dôrazní, lopta nám odskakovala, málo sme sa tlačili do zakončenia. Naopak sami sme si strelili kuriózny vlastný gól, kedy po centri súpera bolo v šestnástke len 5 našich hráčov a nikto iný a po zmätku skončila lopty v našej sieti. Našim najnebezpečnejším hráčom bol pravý obranca Varačka, ktorý dal dva góly. V druhom polčase sme sa trochu zlepšili a dokráčali sme si k povinnému víťazstvu, ktoré však nebol podporené dobrým výkonom. Treba však vziať do úvahy aj podružné okolnosti. Hralo sa na ťažkom teréne, lopta bola často mimo ihriska a my sme mali 18 hráčov, ktorých sme museli striedať, To všetko malo za následok, že sa chlapci ťažko dostávali do tempa. Aj také zápasy však futbal prináša a ako tréner som v konečnom dôsledku rád, že sme ich zvládli.

Veľké Orvište – Piešťany 0:8 (0:4)

Góly: 6., 24. Alex Mihalik, 23., 25., 49. Maxim Ručkay, 30., 34., 39. Matej Polák

Zostava 10. kola: Riegel, Kalnický, Vančo, Žlnay, Mihalik, Zeman, Ručkay, Čúzy, Ferech, Jánoška, Krajčovič, Hudcovič, Zetocha, Duong, Polák

Ján Stachura, tréner: Na záver jesennej časti sme absolvovali výbornú bodku za sezónou, navyše v krásnom počasí. V zápase sme boli lepším tímom, čo sa prejavilo hneď po prvom góle. Ten dal Alex Mihalik, ktorý sa zdravo nahneval po tvrdom ataku súpera a doslova takmer roztrhal sito svojou delovkou. Potom si už chlapci zápas užívali, na ťažkom teréne predviedli bojovnosť a niekoľko pekných akcií a domov odchádzali spokojní s vysokým víťazstvom a plnými hrsťami šampiónov, ktoré v tomto krásnom počasí boli po celom trávniku. Celkovo som s polsezónou veľmi spokojný. Zapojili sme do súťaže najväčšie množstvo chlapcov. V jednotlivých zápasoch, každý kto nastúpil, podal vždy veľmi solídny výkon. Odmenou za to nám je aj prvé miesto v tabuľke po jesennej časti, na ktoré sme sa dostali po remíze Trebatíc s Dubovanmi.