Futbal: Muži strelili pri víťazstve deväť gólov, žiaci a prípravka tiež víťazne

Muži odohrali cez víkend kvôli plánovanej výstavbe atletickej dráhy svoj posledný domáci zápas v tomto roku. Zaznamenali v ňom deväť gólov, keď deklasovali súperov z Dolných Vesteníc. Nasledujúci domáci zápas už odohrajú muži aj dorastenci na dočasnom náhradnom domácom ihrisku v Moravanoch. Svoje zápasy vyhrali aj žiaci proti Lednickým Rovniam, respektíve Vrbovému a prípravka proti Bučanom. Zápasový program pokračuje v rýchlom slede už v stredu, kedy muži odohrajú derby zápas v Trebaticiach a žiaci cestujú do Hlohovca.

Muži

7.kolo
Piešťany – Dolné Vestenice 9:0 (4:0)
Góly: 1., 54. Juraj Braniša, 2., 72 Adam Kusý, 23, Martin Gula, 27. Michael Ďurina, 46. Simon Glos, 60., 75. Radovan Lipovský
Zostava 7. kola: Budka, Gula, Ďurina, Grík, Modrovič, Strelec, Kusý, Glos Simon, Klačman, Braniša, Korec (Červenka, Lipovský, Doktor, Glos Jozef)
Cyril Stachura, tréner mužov: Od prvej do poslednej minúty bol zápas v réžií PFK. Už po dvoch minútach sme vyhrávali po pekných akciách 2:0. To predurčilo aj ďalší priebeh zápasu. Počas celého zápasu bola prevaha na našich kopačkách a góly padali v pravidelných intervaloch. Naši hráči si schuti zahrali, boli počas celého zápasu aktívni , aj efektívni a ukázali zlepšujúcu sa výkonnosť. Verím, že sa dobre pripravili na derby zápas v Trebaticiach.

Starší dorast U19

7.kolo
Zlaté Moravce – Piešťany 4:0 (2:0)
Góly: 13. Saumel Čaládi, 28. Sebastián Rák, 71. Lukáš Penzeš, 86. Jakub Šášik
Zostava 7. kola: Lopatka, Noskovič, Hlavatý, Krajčo, Taraba, Ferenčík, Kusý, Malovec, Tomaga, Kucharík, Šimek (Barančík, Masaryk, Modrovič, Pavlovič, A. Tomaga)
Peter Vrábel, tréner U19: V úvodných minútach sa hra odvíjala medzi šestnástkami. V hre oboch mužstiev bolo pomerne veľa nepresností ( aj vinou nekvalitného terénu). Domáci mali lepší pohyb, štart na loptu, lepšie zvládali osobné súboje. V 13.min. sme po sérii individuálnych chýb dostali prvý gól. Aj druhý gól dali domáci po nedorozumení a slabej komunikácii medzi našim brankárom a stredným obrancom. Z hľadiska držania lopty bola hra v prvom polčase vyrovnaná, ale hrubými individuálnymi chybami sme domácim umožnili dvakrát skórovať. V druhom polčase sme chceli kontaktným gólom zdramatizovať priebeh zápasu, ale tak, ako v prvých dvoch prípadoch, po našej ľahkej strate lopty domáci z protiútoku tretíkrát skórovali. Aj v tomto prípade sme sa nevyhli individuálnym pochybeniam. V zápase sme mali tri dobré príležitosti na strelenie gólu, ale pri nulovej efektivite a viacerým, hrubým, individuálnym chybám sme nemohli pomýšľať na bodový zisk.

Mladší dorast U17

7.kolo
Zlaté Moravce – Piešťany 1:0 (1:0)
Góly: 40. Adam Chren
Zostava 7. kola: Marek, Táborský, Vatrt, Kuna, Jánoš, Šálek, Badaň, Petráš, Labat, Majko, Gregorovič (Šándor, Chalás)
Szilárd Petényi, tréner U17:  Už pred zápasom sme museli riešiť komplikácie, ktoré napokon vyústili do vynúteného striedania po rozcvičení  a zásah  do plánovanej zostavy. Aj napriek tomu zostával náš zámer identický, ladený defenzívne s cieľom  vytvoriť kompaktný defenzívny blok s úlohou neinkasovať, pokúšať sa prekvapiť rýchlym protiútokom  a  efektívne vytvárať a  využiť naše ofenzívne štandardné situácie. Takmer nám to vyšlo s výnimkou jednej hernej situácie, ktorú sme si nepostrážili v  úplnom závere polčasu. Nedokázali sme odvrátiť center do pokutového územia na dvojicu nepokrytých hráčov, kde sa nekompromisne  jeden z domácich z tesnej blízkosti gólovo presadil. Napokon sa ukázalo, že táto situácia rozhodla o  výsledku , pričom prakticky počas celého zápasu sme dokázali odvracať a eliminovať množstvo nebezpečných situácií, ktoré boli ďaleko zložitejšie. V ofenzíve sme sa príliš nepresadzovali až na Jankov Labátov prienik, ktorého domáci brankár vychytal. Domácim môžem len zagratulovať a mojím chlapcom poďakovať za obetavý výkon v defenzíve, pričom si uvedomujem, že niektorí nastúpili so sebazaprením a vydržali vysoké tempo zápasu.

Starší žiaci U15B

6.kolo
Piešťany – Lednické Rovne 3:0 (1:0)
Góly: 19. Richard Michálek, 38. Alex Mocsonoky, 65. Denis Seko
Zostava 6. kola: Mihálik, Ferech, Žlnay, Briška, Adamčík, Michálek, Vančo, Seko, Pernisch, Zeman, Martinkovič (Nitka, Kalnický, Konôpka, Hrubý, Makový, Bežák, Mocsonoky)
Peter Michálek, tréner U15B: Do zápasu sme nastupovali s viacerými úlohami a cieľmi. Napraviť si chuť z minulotýždňovej prehry, pretaviť formáciu 4-5-1 do samotného zápasu a zdokonaľovať sa v nej, užiť si posledný domáci zápas v tomto roku na živej tráve a samozrejme získať plný počet bodov. Bezpochyby sme nastupovali ako papierový favorit, čo sa na ihrisku aj potvrdilo. Od úvodného hvizdu bola územná prevaha a držanie lopty na našej strane. Vytvorili sme si niekoľko sľubných gólových šancí, ktoré sme ale trestuhodne zahadzovali. V dvadsiatej minúte nás poslal do vedenia krásnou strelou Richard Michálek. Následne sme nevyužili dve tutovky a do kabín sme odchádzali s minimálnym náskokom. V kabíne sme si polčas rozobrali. Osobne som nebol spokojný s využívaním celého ihriska, veľké percento polčasu sme hrali iba na pravej strane. Hráči neotáčali hru, čím si výrazne sťažili možnosť kombinácie, postupných útokov a finálnych nahrávok za obranu. Druhý polčas bol z našej strany herne a kombinačne bezpochyby o level vyššie. Po rohovom kope a výbornom nábehu Michala Adamčíka skóroval Alex Mocsonoky. Desať minút pred koncom po ukážkovej kombinácie viacerých hráčov napol sieť krásnou strelou Denis Seko. Musím však pochváliť aj výbornú prácu brankárov, celej obrany a tiež striedajúcich hráčov. Chlapci zaslúžene vyhrali a udržali si tretie miesto v tabuľke.

Mladší žiaci U13B

6.kolo
Piešťany – Lednické Rovne 2:0 (1:0)
Góly: 22. Jakub Bukový, 46. Marek Burík
Zostava 6. kola: Gula, Fodrán, Burík, Ričány, Mikuš, Valo, Siget, Kováč, Mikuš, Salka, Boris, Bukový, Ocelka, Michal Valovič, Hlavatý, David Valovič, Tomaga
Martin Ričány, tréner U13B: Od začiatku stretnutia bola iniciatíva na našich kopačkách a boli to naši hráči, ktorí diktovali tempo hry. Vyhrávali sme množstvo osobných súbojov, boli sme aktívnejší a vypracovali sme si množstvo gólových príležitostí. Žiaľ, mali sme problém pri čistých šanciach trafiť bránku súpera. Vytúžený a zaslúžený prvý gól do súperovej bránky padol osem minút pred koncom prvého polčasu. Tento moment nás ukľudnil a aj v druhom polčase sme pokračovali v dominantnom výkone, keď sa hra odohrávala iba na polovici súpera. Chlapcom patrí za predvedený výkon pochvala.

Mladší žiaci U13C

3.kolo
Vrbové – Piešťany 1:2 (0:0)
Góly: 20. Patrik Klčo – 7. Alex Tosi, 30. Adam Hiner
Zostava 3. kola: Podolský, Rašlová, Maco, Janec, Tosi, Siget, Pšenek, Kovalčík, Kĺč, Hiner, Ondrišík
Zdenko Majtényi, tréner U13C sa k zápasu nevyjadril.

Prípravka U11

4.kolo
Piešťany – Bučany 6:2 (1:1)
Góly: 7. Miroslav Samuhel, 37., 48., 51. Martin Bačík, 46. Michal Grosmann, 55. Slavomír Čavojský – 16. Marin Hutta, 44. Jakub Lackovič
Zostava 4. kola: Urban, Chalupka, Grosmann, Seman, Kubicová, Strečanská, Čavojský, Mičura, Svitana, Krištof, Bačík, Miklušák, Samuhel
Andrej Krištof, tréner U11: Zápas s Bučanmi začal ako minulý týždeň. Súper dlho odolával. Opäť sme mali množstvo šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Brankár z Bučian chytal vynikajúco a podržal tím alebo sme ho triafali. Krajní obrancovia musia častejšie dopĺňať útočnú fázu. Trénujeme to na tréningoch ale v zápase to využívame sporadicky. Pred bránkou musíme byť agresívnejší a sledovať loptu až do konca.

Prípravka U10

4.kolo
Piešťany – Bučany 3:0 (2:0)
Góly: 7. Zlatko Šálek, 12. Oliver Mlynár, 30. Marek Macejka
Zostava 3. kola: Summer, Berlanský, Borovský, Mlynár, Mikuš, Šálek, Studený, Doktor, Macejka, Antal, Beseda, Vranka, Tkáčik, Komár, Kysela
Adam Doktor, tréner U10: Po minulotýždňovej vysokej výhre sme privítali na domácej pôde OFK Bučany. Zo zápasu nás môžu tešiť iba dve veci, že sme vyhrali a neinkasovalo gól, keď nás dvomi dobrými zákrokmi podržal v bráne Patrik Summer. Počas celého zápasu sme ľahko strácali loptu, i keď sme ju rýchlo získali, ale herný výkon družstva nebol taký dobrý ako minulý týždeň. Veľa situácií sme riešili až moc individuálne, čo často končilo na súperovej obrane, alebo ľahkou stratou lopty v útočnej fáze. Musíme viac zapracovať na kolektívnom výkone družstva a verím, že aj herný prejav družstva v zápase bude spĺňať naše očakávania z tréningového procesu.

Prípravka U9

4.kolo
Piešťany – Bučany 8:2 (5:0)
Góly: 4. Matej Blaško, 19., 23., 31. Matej Ferkodič, 20., 22., 42., 49. Dávid Krištof – 28. Alex Matteo Kosnáč, 47. Samuel Cvíčela
Zostava 4. kola: Rohár, Ferkodič, Urban, Korenačka, Lacko, Kybych, Beseda, Krištof, Kusý, Blaško, Hrubý, Vranka, Šúst
Martin Ričány, tréner U9: V zápase sme boli dominantným mužstvom, po pekných kombináciách sme si vypracovali množstvo príležitostí. Žiaľ, množstvo z nich skončilo mimo súperovej bránky. S nasadením, prístupom, obetavosťou chlapcov ako aj s dodržiavaním herných pokynov som spokojný. Zostáva nám pracovať na rýchlejšom odovzdávaní lôpt, zlepšení prihrávok a zakončení.

Prípravka U9B

3.kolo
PFK Piešťany – Spartak Trnava 12:6 (8:1)
Góly: 4., 7., 20., 28., 31., 40., 47. Dávid Krištof, 12. Matej Miklovič, 13., 23. Hugo Cicutto, 21. Ryan Ferkodič, 24. Michal Masár
Zostava 3. kola: Gešvandtner, Krištof, Korenačka, Hrubý, Radimák, Ferkodič, Schváb, Cicutto, Masár, Višňovský, Rácik, M. Miklovič, I. Miklovič, Mišenčíková
Andrej Krištof, tréner U9B sa k zápasu nevyjadril.