Futbal: Muži deklasovali Kľačany, starší dorast v súboji prvého s druhým nerozhodne

V zápase prvého a predposledného tímu tabuľky VII. futbalovej ligy medzi PFK Piešťany a OFK Kľačany sa zrodil debakel hostí, keď už do polčasu strelili domáci hráči šesť gólov. Na trinástich góloch v sieti súpera sa podieľalo až 7 hráčov Piešťan.

Päť gólov strelil najlepší strelec súťaže Jozef Glos, hetrikom prispel útočník Martin Gula a po góle pridali Cyril Stachura, Adam Doktor, Adam Kusý, Martin Javorka a Martin Krajčovič. V ďalšom kole pocestujú Piešťanci na pôdu tretích Moravian nad Váhom. Práve tento tím v jesennej časti prerušili dlhú, až 39 zápasovú šnúru víťazných zápasov v rade.

21. kolo
Piešťany – Kľačany 13:0 (6:0)
Góly: 12., 36., 50., 79., 86. Jozef Glos, 43., 73., 89. Martin Gula, 21. Cyril Stachura, 35. Adam Doktor, 39. Adam Kusý, 58. Martin Javorka, 69. Martin Krajčovič
Zostava 21. kola: Budka (46 J.Gula), Szabo, Varga, Krajčovič, Valla (46. Javorka), Doktor, Stachura (58. Kollár), Dadík, Kusý, Glos(C), M.Gula

Martin Krajčovič, tréner: Nadviazali sme na zlepšený výkon z minulého týždňa. Teší ma prístup k dnešnému zápasu, podložený futbalovou kvalitou. Dnes si musel prísť na svoje aj náročnejší fanúšik, keď sme predvádzali veľa futbalovej kreativity. Chvíľu si víťazstvo užijeme, no od pondelka sa začneme pripravovať na ďalšie kolo, keď cestujeme do neďalekých Moravian nad Váhom.

Starší dorast

21. kolo
Piešťany – Šamorín 2:2 (1:1)
Góly: 16. Filip Korec, 50. Ivan Krajčovič – 27. Kevin Mikuláš Dráfi, 53. Martin Simandl
Zostava 21. kola:   Červenka – Rusnák (Sedláček), Miškech, Lenovský, Stanek – Krajčovič (Valovič), Strelec, Unger (D. Štefanka), Polačik, Korec (Ozimák) – J. Štefanka

Martin Javorka, tréner: Pred početnou diváckou kulisou sa odohrával zápas vedúcich mužstiev tabuľky, ktorý priniesol nasadenie oboch mužstiev, futbalovú vyspelosť, dobrú organizáciu hry a dramatickosť až do poslednej minúty v zápase. Od začiatku bolo vidieť, že to bude súboj „titanov“, kde góly budú padať skôr po chybách ako po kombinačných akciách. Tempo zápasu bolo mimoriadne vysoké, kvalita zápasu spĺňala aj tie najprísnejšie kritériá druholigových zápasov. Hneď v 2. minúte zápasu po našej zlej rozohrávke v strede ihriska hostia ukázali v čom je ich sila, keď nebezpečný protiútok na 3 dotyky zakončovali samostatným nájazdom, ktorý však bravúrne zneškodnil Matúš Červenka. V 16. minúte Jurko Štefanka svojim pohybom prinútil obrancov Šamorína k chybe a po jeho presnom centri Filip Korec strelil náš vedúci gól. Po tomto momente škoda našich nevyužitých 2 možností, ktoré pri lepšej realizácii mohli byť mimoriadne nebezpečné pre hosťujúci Šamorín, a tak prišiel trest v 27. minúte, keď hostia milimetrovou prihrávkou vysunuli nabiehajúceho útočníka, ktorý sa zoči-voči nášmu brankárovi už nemýlil a bolo vyrovnané – 1:1. Do prestávky sa ďalej urputne bojovalo o každý centimeter ihriska, avšak gól už nepadol. Cez prestávku sme si povedali, že v našom nastolenom tempe príde určite ďalší gól, len bolo potrebné trpezlivo a zodpovedne pracovať tak, ako v prvom polčase. Vstup do druhého polčasu nám vyšiel, keď znova po prihrávke Jurka Štefanku Ivan Krajčovič zakončil našu akciu presnou strelou k tyči a znova sme viedli – 2:1. Netrvalo však dlho a hostia po identickej akcii ako v prvom polčase vyrovnali na 2:2. Aj za tohto stavu sme sa snažili hrať na víťazstvo v zápase, prišli aj naše gólové príležitosti, keď Filip Korec v 62. minúte sám pred brankárom hlavičkoval do jeho rúk a v 72. minúte po priamom kope Paťa Polačika, naši traja hráči dobiehali k lopte vyrazenej súperovým brankárom, avšak tento na druhý pokus v poslednej chvíli loptu stiahol do rúk. Takmer po celý zápas sme mali mierne navrch, súper ovládol ihrisko až od 80. minúty. Keďže už gól do konca zápasu nepadol, súboj o čelo tabuľky sa skončil zmierlivo 2:2. Za dnešný výkon našich chlapcov chválim, pretože aj súper mal svoju vysokú kvalitu a do poslednej minúty bol veľmi nebezpečný. Zápas nám znovu ukázal, že keď sa sústredíme na hru, hráme s nasadením, zodpovedne a bojovne, dokážeme poraziť /aj keď sme dnes remizovali/ hociktoré mužstvo v 3. lige.

Mladší dorast

21. kolo
Piešťany – Šamorín 1:6 (0:4)
Góly: 68. Oskár Bartovic – 13. Jozef Lavrinčík, 17. Kevin Grunfeld, 21. Tomáš Rohárik, 52. Dominik Rohárik, 32. Tomáš Rigo, 77. Róbert Sármany
Zostava 21. kola: Gavač, Ondrejka, Ďurák, Valo, Bušík, Piešťanský ( Ruľák ), Glos (Koška), Ondris, ( Bartovic), Kováčik ( Sloboda ), Minárik (Miklovič), Štetka

Peter Vrábel, tréner:  V tomto zápase nás hostia prevyšovali po všetkých stránkach, ako po hernej, tak aj po kondičnej stránke. Boli rýchlejší v práci s loptou, no najväčšie problémy nám robil ich dobrý pohyb a agresívne napádanie. Z toho dôvodu sme boli neustále pod časovým aj priestorovým tlakom a len veľmi ťažko sme dokázali rozvíjať vlastné útoky, rýchlo sme strácali loptu. Do 13. min. sa nám darilo držať súpera v dostatočnej vzdialenosti od našej brány, no pod tlakom sme začali produkovať individuálne chyby, niektorí hráči poľavili v koncentrácii, čo hostia využili a začali sa gólovo presadzovať. Do polčasu sme prehrávali 0:4 a s ohľadom na kvalitu súpera bolo prakticky o osude zápasu rozhodnuté. My sme sa k ohrozeniu súperovej brány dostávali sporadicky, najmä v čase, keď hostia zvoľnili tempo hry. Náš jediný gól dal v 68. min. Bartovic. Je potrebné športovo uznať, že hostia boli v tomto zápase lepší a ich víťazstvo je zaslúžené.

Starší žiaci

23. kolo
Šaľa – Piešťany 1:0 (0:0)
Góly: 37. Michal Boledovič
Zostava 23. kola:  Maliga, Daňhel, Rusnák, Hlavatý, Babečka (Hargaš), Grešák, Kluka, Holec, Modrovič, Vyhlídal, Labat

Szilárd Petényi, tréner:  Siahali sme na bod, ktorý nám ušiel v záverečných minútach zápasu. Smerom dopredu sme boli málo nebezpeční. V hre na našej strane chýba medzihra, ľahko sa zbavujeme lopty, snáď len výkon  brankára, ktorý nás podržal, si zaslúži pochvalu.

Mladší žiaci

23. kolo
Šaľa – Piešťany 1:2 (1:1)
Góly: 4. Adam Zlatoš – 9. Samuel Hesko, 35. Pavol Ocelka
Zostava 23. kola:    Sándor, Gulan – Jánoš, Vatrt, Varačka, Ocelka, Urban, Pomajbová, Gvozdenovič Marko, Pánsky, Gregorovič, Hesko, Gvozdenovič Luka, Rolinec, Petényi Šimon, Gregorička, Šestak

Cyril Stachura, tréner: V Šali sa hral vyrovnaný zápas, od prvej minúty sa útoky striedali na jednú a druhú stranu. My sme mali túžbu vrátiť súperovi prehru z domáceho zápasu. Domáci sa, ale  z prvej nevinne vyzerajúcej akcie ujali vedenia, keď náš brankár chytil prvú strelu, no na dorážku bol prikrátky. Našich hráčov tento gól nezaskočil a o pár minút Hesko po úniku peknou strelou vyrovnal. Od tohto momentu sme mali viac z hry, ale nevedeli sme sa presadiť strelecky. Do druhého polčasu sa naši hráči pustili s chuťou a po piatich minútach sme sa po peknej akcii ujali vedenia pekným gólom Ocelku. Nakoniec sa ukázalo, že to bol aj víťazný gól. Hráči PFK mali ešte niekoľko gólových príležitosti a naopak domáci hrozili iba zo štandardných situácii. Naše víťazstvo bolo zaslúžene a na ňom sa podieľalo všetkých sedemnásť hráčov, čo je potešujúce.

Starší žiaci B

15. kolo
Piešťany – Leopoldov 0:4 (0:2)
Góly: 7. Šimon Durdý, 9. Adam Škoda, 56. Pavol Urbanczok, 67. FIlip Snoha
Zostava 15. kola:   Žažo – Gregorička, Pomajbová, Buček, Varačka, Petenyi Šimon, Petroman, Nedorostová (K), Košinár, Greššák, Čimo, Chobot, Fox, Šesták

Jozef Glos, tréner: Zápas proti prvému mužstvu tabuľky, sme herne zvládli, no výsledkovo nie. Súper bol oproti nášmu mužstvu fyzickejší, kde za ukázal vekový rozdiel ako kľúčový. Góly sme inkasovali po chybách brankára, kde je naša momentálna slabina. Mužstvo však musím pochváliť, pretože predviedli výborný výkon a od zápasu k zápasu sa náš herný prejav zlepšuje.

Mladší žiaci B

11. kolo
Banka – Piešťany 1:9 (1:2)
Góly: 25. Martin Chalás – 3., 10., 31. Maximilán Martinkovič, 28. Ondrej Zeman, 30., 33. Alexander Bajzík, 33. Filip Fodrán, 41. Maxim Ručkay, 45. Peter Macek