Connect with us

Šport

Futbal: Mladší dorast bojuje napriek malému kádru o prvé miesto v lige

Published

on

Reklama

Mladší dorast PFK Piešťany bojuje po prvej časti sezóny o 1. miesto v tabuľke tretej ligy, momentálne je U17 na druhej priečke s 31 bodmi. V uplynulých kolách súťaže bola obrana nášho tímu s 13. inkasovanými gólmi vôbec najlepšou z celej súťaže, útoku sa podarilo nastrieľať súperom 42 gólov. Najlepším strelcom bol Filip Korec, ktorý vsietil deväť presných zásahov a skórovať s podarilo až 13. hráčom. Viac o pokrokoch, hernom prejave, silných a slabých stránkach mužstva, ako aj cieľoch do budúcnosti sa dočítate v hodnotení jesennej časti mladšieho dorastu PFK Piešťany trénerom Petrom Vrábelom.

IMG_3429_resize

Reklama

Najvýraznejšie pokroky
Najvýraznejším pokrokom u väčšiny hráčov bolo napredovanie po technicko- taktickej stránke, ale aj vo fyzickej pripravenosti a niektorí sú už dnes schopní byť platnými hráčmi v kategórii U19. V kabíne nie je výrazný líder, hráči však vytvorili veľmi dobrý kolektív, navzájom sa rešpektujú a podporujú, čo sa pozitívne prejavuje aj v tréningovom procese a zápasoch.

Herný prejav
Naša hra je založená na troch základných atribútoch: 1. ovládanie lopty (individuálna technika), 2. využívanie krídelných priestorov v ofenzíve, 3. bojovnosť a zodpovednosť. Herný prejav a výkony mužstva boli však počas sezóny nevyrovnané. Po slabšom úvode sezóny prišla séria veľmi dobrých výkonov, no v závere jesennej časti neboli opäť výkony niektorých jednotlivcov, a tým aj celého mužstva, na požadovanej úrovni. Za hlavný dôvod tejto skutočnosti považujem slabé konkurenčné prostredie v mužstve.

Reklama

Silné a slabé stránky mužstva
Medzi silné stránky mužstva patrí to, že tvoria dobrý kolektív tvorený inteligentnými a talentovanými hráčmi, ktorí chápu, že futbal je kolektívna hra a pre úspech je potrebné prejaviť zodpovednosť a rešpekt voči spoluhráčom, trénerom a klubu. Väčšina hráčov mala počas sezóny dobrú tréningovú dochádzku, sú ochotní na sebe pracovať, aj keď sú jednotlivci u ktorých bola účasť na tréningoch slabšia. Slabou stránkou bolo najmä kolísavosť výkonov počas sezóny a v niektorých zápasoch neschopnosť udržať si koncentráciu na hru 80, respektíve 40 minút.

Ciele do konca sezóny
Udržať pozitívnu atmosféru v kabíne, pripravovať hráčov na prechod do kategórie U-19 a postupne zapojiť do tréningového procesu, ale aj zápasov niektorých hráčov U-15.
Vlastné: Hráčsky káder U-17 tvorí reálne 13 hráčov a 2 brankári.

Pri absenciách hráčov v priebehu sezóny ( choroba, zranenia, škola…) sa do tréningového procesu zapájalo v priemere 10, niekedy i menej hráčov, čo z dlhodobého hľadiska má a bude mať negatívny dopad na hru mužstva. Niektorí hráči boli na základe výkonnosti preradení do kádra U-19 ( Janotík, Rusnák, J. Štefanka, Horil, Valovič…), avšak je potrebné, aby sme aj pri presunoch hráčov medzi vekovými kategóriami mysleli nielen na čiastkový úspech, ale aj na zachovanie patričného počtu, hráčskej kvality a víťaznej mentality v mužstve U-17 s ohľadom na deklarovaný postup do vyššej súťaže v nasledujúcom roku.

-Autor: MB/TK PFK-

Populárne články