Connect with us

Novinky

Futbal: Diváci po peknom súboji vytlieskali hráčov oboch tímov

Published

on

Reklama

Piešťanskí futbalisti vo všetkých vekových kategóriách odohrali počas víkendu zápasy 10. kola. Muži nastúpili proti Sokolovciam v nedeľu a hneď v úvode zápasu zažili studenú sprchu, keď sa útočník hostí vyhol ofsajdovej pasci a skóroval. Našim sa však podarilo zápas v druhom polčase predsalen otočiť, keď po dvoch góloch Staška a presných zásahoch Glosa a Stachuru napokon vyhrali 4:1. 

IMG_8269

Reklama

Muži
Piešťany – Sokolovce 4:1 (0:1)

Góly: 55., 88. Marek Staško, 70. Jozef Glos, 85. Ján Stachura – 1. Peter Pavlovič
10. kolo: Zostava : Hrutka – Szabo, Javorka st., Stachura J., Krajčovič- Sýkora (59’Javorka ml.), Prištic, Glos, Dadík (53’Stachura C.)- Nagaj (59’Toman), Staško

Reklama

Priebeh zápasu.

Tento dôležitý zápas sa začal minútou ticha, keď si aktéri spolu s divákmi uctili zosnulého bývalého hráča, trénera, rozhodcu Milana Rojka. Do hry lepšie vstúpili hostia, keď sa hneď v prvej minúte po nevydarenom offside – systéme domácich rútil sám na bránu P. Pavlovič a svoj nájazd premenil. Domáci sa snažili čo najskôr odpovedať, no ich zakončenia boli nepresné, aj keď šancí bolo dosť, no gól v sieti Púdelu neprichádzal. Nepochodil ani najlepší strelec súťaže Glos, keď nepremenil pokutový kop po faule na Nagaja.

Hostia potvrdili svoje postavenie v tabuľke, keď jediná porážka prišla práve s PFK a do polčasu si vytvorili ešte jednu príležitosť, ktorú však Bihári nepremenil. Tento hráč si neskôr neudržal nervy na uzde a po verbálnom útoku na rozhodcu videl červenú kartu. V druhom polčase prišiel pokoj v rozohrávke domácich až príchodom skúseného C. Stachuru a hráči PFK sa začali presadzovať aj strelecky. Na 1:1 vyrovnal v 54. minúte Staško, v 70. strhol vedenie na stranu domácich po strele spoza šestnástky Glos. Až od tejto chvíle sa domáci upokojili a súperovi loptu prakticky nepožičiavali. Ďalšie góly pridali v 85. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Stachura a na konečných 4:1 upravil po najkrajšej akcii, keď lopta putovala na jeden dotyk z ľavej strany na pravú a po následnom centri Javorku skóroval svoj druhý gól v zápase Staško.

IMG_8297

„Do zápasu sme vstúpili zle a hostia šli do rýchleho vedenia. Na hráčoch bolo vidieť nervozitu, čo sa prejavilo na nie najlepšom riešení herných činností. Aj keď sme si dokázali vytvoriť tlak aj šance, v prvom polčase sme neskórovali. V tom druhom, hlavne zásluhou Cyrila Stachuru, sa naša hra spresnila, a vďaka tomu sme výsledok otočili. Víťazstvo je pre nás dôležité, lebo sme sa v tabuľke od dnešného súpera odpútali na osem bodov. Stále však máme na hernom prejave čo zlepšovať, pretože výkonnosť je dosť kolísavá. Na záver nás potešil potlesk našich fanúšikov a aj v mene hráčov im chcem za takúto podporu poďakovať,“ povedal po zápase tréner Michal Krajčovič.

IMG_8172

Starší dorast U19
Piešťany – Šurany 2:1 (1:1)

Góly: 34. Dávid Miškech, 47. Denis Štefanka – 20. Samuel Chudý

Zostava: Olejník – Chmelina, Rusnák, Gula, Štefanec – Kunic, J. Štefanka, Miškech, Valovič -D. Štefanka, Kusý, Chmelina (Mydla). Kunic (Blahuta)

Priebeh zápasu.

Domáci futbalisti vstúpili do ďalšieho majstrovského zápasu s jednoznačným cieľom potvrdiť výborný výkon zo zápasu s Bánovcami, no hlavne s túžbou získať 3 body a v tabuľke sa posunúť vyššie a preskočiť tak svojho súpera, ktorý bol v tabuľke o jedno miesto vyššie. Zápas sa od začiatku odohrával v réžii domácich hráčov, ktorí jednoznačne kontrolovali hru, súpera držali v dostatočnej vzdialenosti od svojej brány a svojou aktivitou v stredovej zóne sa snažili pripraviť si situácie na ohrozenie súperovej brány. Z úvodného tlaku domáci vyťažili sériu rohových kopov a dobrú streleckú pozíciu, ktorú Kusý nepremenil na strelenie gólu, ako aj veľkú príležitosť D. Štefanku, ktorý nebol dôrazný v zakončení, a preto sa skóre zápasu nemenilo. Hostia podnikali iba ojedinelé protiútoky, ktoré však bránu domácich neohrozovali. V 20. minúte zápasu po faule na hráča hostí kopali futbalisti Šurian priamy kop zo vzdialenosti 35 metrov, ktorý na prekvapenie všetkých skončil v bráne domáceho brankára Olejníka. Treba povedať, že to bola prvá strela na bránu domácich, čo domácich futbalistov trochu vyviedlo z koncentrácie a preto sa ďalších 15 minút hral futbal iba v strede ihriska. Posledných 10. minút prvého polčasu však domáci vystupňovali tlak, keď sa polčas už odohrával v bezprostrednej blízkosti bránky Šurian, ale hosťujúci „gólman“ svojimi dobrými zákrokmi dlhé minúty držal čisté konto. To mu vydržalo až do 35. minúty, keď nádhernou strelou z priameho kopu vyrovnal Miškech.

Do druhého polčasu nastúpili „Piešťanci“ s odhodlaním čo najskôr streliť súperovi gól, čo sa hneď po nástupe do druhého dejstva podarilo D. Štefankovi, ktorý využil nepozornosť v obrane hostí a strelou popri brankárovi strelil druhý, a ako sa neskôr ukázalo aj víťazný gól domáceho mužstva. Po tomto góle sa hráči PFK upokojili, držali loptu na svojich kopačkách, čo prinášalo so sebou aj šance, no ďalší gól sa im už nepodarilo streliť, a tak do poslednej minúty museli bojovať o víťazstvo, aj keď treba podotknúť, že zodpovednou hrou v defenzíve, hostí nepúšťali do nejakých príležitostí, a tak si hostia vytvárali nebezpečné situácie iba po dlhých nakopnutých loptách do šestnástky domácich.

„Zápas znovu ukázal, že domácim chýba „strelec“. Ak by sa podarilo z množstva šancí premeniť niektorú z nich, domáci by postupne navýšili svoj náskok, pretože hostia pôsobili odovzdaným dojmom, preto konečný rezultát je pre hráčov ŠK Šurany veľmi prijateľný. Domácich futbalistov možno pochváliť za odhodlanie konečne zvíťaziť, taktiež bola v ich hre viditeľná snaha o kombinačný futbal, dominovala zodpovednosť v zadných radoch, no na druhej strane chýbal hráčom pohyb na súperovej polovici, najmä pri výbere a hľadaní voľných pozícii, čím dochádzalo k opakovaným stratám lopty pri sľubne vyzerajúcich kombináciách. Potešiteľné je, že aj hráči, ktorí patria vekovo ešte do kategórie „U 17“, sa na ihrisku nestratia a s pribúdajúcimi odohranými minútami sa stávajú pevnou súčasťou zostavy mužstva PFK Piešťany „U19″,“ zhodnotil duel tréner Martin Javorka.IMG_8309

Mladší dorast U17
Piešťany – Šurany 7:0 (3:0)

Góly: 9., 22. Lukáš Psalman, 23., 53., 80 Patrik Chudý, 59., 64. Peter Koška
10. kolo: Zostava: Studený , Lenovský, Psalman, Benko, Sedláček, Stanek, Strelec, Chudý, Korec (Koška), Ozimák (Salviany), Horil

„Aj v tomto zápase naši hráči potvrdili zlepšenú streleckú potenciu a efektivitu v zakončení. V posledných štyroch zápasoch sme získali 12 bodov so skóre 23: 1. Pozitívne je, že v týchto zápasoch sme si okrem strelených gólov vypracovali množstvo ďalších príležitostí a tiež to, že posledné tri zápasy sme odohrali bez inkasovaného gólu. Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh a súpera sme prakticky do vyloženej šance nepustili. Skóre zápasu otvoril v 9. min. Psalman a na polčasových 3: 0 upravil dvoma gólmi v 22. a 23. min. Chudý. V druhom polčase sa obraz hry výrazne nezmenil s pribúdajúcim časom sa ešte viac prejavovala naša dominancia, čoho výsledkom boli ďalšie šance a góly, keď sa dva krát presadil striedajúci Koška a tiež dobre hrajúci Chudý. Treba však pracovať na nedostatkoch, ktoré sa v našej hre často objavujú. Je to najmä slabá komunikácie medzi hráčmi a ľahké straty lopty v situácii, keď nie je hráč pod časovým, či priestorovým tlakom,“ vyjadril sa k výkonu mladších dorastencov domáci tréner Peter Vrábel.

Starší žiaci
Bánovce – Piešťany 1:1 (0:0)

Góly: 70. Alex Lagin – 58. Dávid Ďurák

10. kolo: Zostava: Freivald, Ruľák, Valo, Ďurák, Bělúnek, Kovačík, Bušík, Glos, Sloboda/66. Németh/, Štetka, Hlbocký/59. ´Žižka/

„V zápase sme absolútne prepadli v koncovke a tým sme sa obrali o možnosť naplno bodovať na ihrisku súpera. Zahodené šance a zakončenia, na konci ktorých sa ocitli Hlbocký, dva krát Štetka, Kovačík a ďalší…., mohli zápas dostať do úplne inej polohy. Aj napriek celozápasovej prevahe prišiel veľmi krutý trest za streleckú sterilitu, (z ktorej sa vyníma len gólová dorážka Ďuráka spoza šestnástky, keď sme sa v poslednej min po rohovom kope vlastnou nekoncentráciou pripravili o vedenie v zápase. Kuriozitou zostáva, že gól vsietil takticky striedajúci hráč domácich, ktorého dotyk s loptou bol prvý aj posledný, no zároveň gólový,“ opísal zápas Szilárd Petényi.

Mladší žiaci U13
Bánovce – Piešťany 5:1 (1:1)

Góly: 6., 41. Samuel Mário Jakub, 45. Sofia Anna Škerdová – 48., 50. Martin Margolien
10. kolo: Zostava PFK : Maliga, Gulan-Fajnor, Hlavatý, Muller, Vereš, Pánsky, Labat, Daňhel, Petroman, Ocelka, Šaulík, Chobot, Buček, Repášová, Rusnák, Hudec

„V zápase tabuľkových susedov sme mohli vidieť dva odlišné polčasy. Prvý polčas mali hráči PFK jednoznačnú prevahu s veľkým množstvom nepremenených šancí. Slabú efektivitu Piešťancov potrestali domáci šťastným gólom po rohovom kope, ktorým sa ujali vedenia. Za PFK vyrovnal ešte v priebehu prvého polčasu krásnou strelou Vereš. Do kabín tak odchádzali družstvá za nerozhodného stavu. Do druhého polčasu sme išli s cieľom zlomiť zápas na našu stranu, pokračovať v predvádzanej hre a zvýšiť efektivitu v zakončení. Súper nás však prekvapil svojím zlepšením a po inkasovanom góle na 1:2 vypadli naši hráči z rytmu a ich výkon išiel dole, čo následne vyústilo v ďalšie góly v našej sieti. V konečnom dôsledku hodnotím výsledok ako nezaslúžený, vzhľadom na priebeh zápasu. Do budúcnosti potrebujeme však byť konštantnejší v našom výkone počas celého stretnutia bez takýchto výpadkov. Ako pozitívum beriem to, že príležitosť dostali aj hráči širšieho kádra, keď do zápasu zasiahlo na našej strane až 17 hráčov,“ povedal tréner žiakov Cyril Stachura.

IMG_8217IMG_8230IMG_8131IMG_8171IMG_8208-Autor: MB/TK PFK/Foto: vv-

Populárne články