Florbalisti odštartovali sezónu dvomi víťazstvami

Florbalisti FBC Páv Piešťany v sobotu 4. októbra vstúpili do novej sezóny 2. ligy západ v moravských Dubňanoch, domovskom stánku klubu zo Skalice a po úvodných stretnutiach figurujú na čele tabuľky.

IMG-20141004-WA0000-1

kia akcia

Vo svojom otváracom stretnutí s domácou juniorkou najskôr prečkali úvodný tlak Skaličanov a v polovici prvej tretiny udreli po dvoch rýchlych góloch Pazderku. Do konca prvej dvadsaťminútovky pridali pávi ešte jeden gól a uzavreli skóre na 3:0. V druhej tretine Piešťanci svojim súperom odskočili už na štvorgólový rozdiel a zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže domáci nezložili zbrane a osem minút pred koncom vyrovnali na 6:6. A mohli sa dostať aj do vedenia, ale nezvládli ponúknutú výhodu presilovej hry. A pykali za to najhorším možným spôsobom, keď v závere po dvoch rýchlych úderoch od pávov dokázali už len znížiť na konečných 8:7 v prospech Piešťan.

FBC Páv Piešťany – Florbalcentrum Skalica 8:7 (3:0, 3:4, 2:3)
Najviac gólov: Pazderka 3, Kromholc 3 – Šamalík 3, Moniak 2

V zápase s Panthers Trenčín začali Piešťanci výborne a už od druhej minúty viedli. V dvanástej minúte potom po vyšachovaní obrany panterov pridal druhý gól Jankech a zdalo sa, že pávi držia stretnutie pevne v rukách. Lenže Trenčanom sa podarilo do konca prvej tretiny znížiť a na začiatku druhej pridať dva rýchle a hlavne šťastné góly, ktorými otočili stav stretnutia na 3:2 vo svoj prospech. Pávom sa síce onedlho podarilo vyrovnať, bohužiaľ však začali kopiť individuálne chyby a po troch góloch v rozpätí 23 sekúnd bolo zrazu 3:6. Piešťancom nepomohol ani oddychový čas a deň otvorených dverí pokračoval aj naďalej. Ku koncu druhej časti však predsa len Pávi zapli na vyššie obrátky a šesť sekúnd pred jej koncom sa im podarilo znížiť na 7:8. Zlomovým momentom mohol byť rýchly gól Trenčanov na začiatku tretej tretiny, paradoxne to však boli hráči z Piešťan, ktorým tento presný zásah pomohol. Najskôr sa podarilo znížiť Pazderkovi a presne desať minút pred koncom už bolo vyrovnané. V nasledujúcich štyroch minútach spustili Pávi uragán pred trenčianskou bránou, štyrmi gólmi v rozmedzí štyroch minút definitívne zlomili ich odpor a pripísali si tak druhú výhru a v nekompletnej tabuľke figurujú na prvom mieste.

FBC Páv Piešťany – Panthers Trenčín 14:10 (2:1, 5:7, 7:2)
Najviac gólov: Pazderka 6, Hetteš 4 – Martin Voštiar 4, Michal Voštiar 2