Mlyny

Juniori FBC Páv Piešťany majú za sebou prvé extraligové dvojkolo. Oba duely nováčik súťaže prehral, pričom však vo svojom historicky prvom zápase v najvyššej súťaži pred domácim publikom, súperov z Bratislavy riadne potrápil a pokojne mohol aj vyhrať.

Piešťanci privítali v sobotu 14. septembra v otváracom zápase celej florbalovej extraligy tím Snipers Bratislava. Prvé dejstvo prehrali 2:4, avšak v druhom duel otočili na svoju stranu. Tretinu vyhrali 4:0 a do záverečnej fázy vstupovali s dvojgólovým náskokom. Žiaľ poslednú tretinu nezvládli a prehrali ju 0:3. Zápas tak skončil výsledkom 6:7 v neprospech domácich.  „Prehrali sme si vyhratý zápas. Tretiu tretinu sme boli neefektívni a položili nás oslabenia,“ zhodnotil stretnutie tréner Michal Srnec

Domoss jesen 2019

V nedeľu hostili Pávi družstvo Tsunami Záhorská Bystrica.  Tento duel domácim vôbec nevyšiel. Už v prevej tretine prehrávali 2:6 a v druhej súper svoj náskok ešte navýšil, keď viedol už o sedem gólov a stav bol 3:10. V záverečnom dejstve sa hra vyrovnala a hostia vedomí si gólového rozdielu trochu poľavili v koncentrácii. Zápas skončil s výsledným skóre 3:11.  „Dnes sme zaostaváli za súperom vo všetkom. Z tohto zápasu sa musíme jednoducho poučiť a ideme ďalej. Musíme hrať ako tím, nie ako individuality. Potrénujeme a za dva týždne nás čaká nové dvojkolo, v ktorom budeme chcieť byť uspešní,“ povedal  tréner Michal Srnec.