Florbal: Florbalisti síce body nezískali, ale proti Sabinovu predviedli výborný výkon

Diplomat Aréna zažila počas uplynulého víkendu hneď dva domáce zápasy florbalistov z klubu FBC Páv Piešťany. V sobotu 8. októbra nastúpili proti absolútnemu lídrovi tabuľky Floorball clubu Young Arrows Spišská Nová Ves, ktorý nedal nováčikovi v 1. lige šancu a po tretinách 0:3, 0:3 a 0:4 vyhral 0:10. Nedeľný zápas, ktorý navštívilo približne 70 divákov, proti FbC Predator Sabinov bol v podaní našich omnoho lepší. Napriek odhodlanému a bojovnému výkonu sa im však body získať nepodarilo a súper ich po tretinách 1:1, 1:2 a 4:4 zdolal v pomere 6:7. Najbližší domáci zápas odohrajú Pávi v nedeľu 23. októbra o 15:00 proti tímu FBC Horehronec Brezno.

IMG_8595

FBC Páv Piešťany sa momentálne nachádza na 11. mieste v tabuľke 1. ligy. V zápase proti momentálnemu lídrovi zo Spišskej Novej Vsi sa našim nepodarilo skórovať, ale treba dodať, že tím z východu valcuje jedného súpera za druhým. Naši hrali disciplinovane a na konte mali rovnako ako súper len jedno vylúčenie, ale súper ich výkonnostne jednoducho prevyšoval.

Nedeľňajší duel proti Sabinovu bol oproti tomu o niečom inom a k zisku bodov chýbalo Pávom len trochu športového šťastia. Zápas bol vyrovnaný a i keď od prvého gólu museli naši neustále doťahovať vedenie súpera hrali vynikajúco. Skórovať sa podarilo Matúšovi Kromholcovi, Tomášovi Šerjenikovi, Miroslavovi Beluskému, pričom hetrik zaknihoval Michal Pazderka. Spomedzi hráčov Sabinova bol najlepším strelcom Marek Kassay, ktorý nastrieľal nášmu brankárovi Stanislavovi Drabantovi tiež tri góly.

IMG_8584IMG_8464IMG_8455IMG_8508IMG_8381IMG_8447IMG_8423IMG_8351IMG_8346IMG_8317