Connect with us

Šport

Federálny pohár žien na palubovke Čajok sa nezadržateľne blíži!

Published

on

Reklama
Reklama

Už o týždeň (4. – 6. feburára 2022) sa v piešťanskej Diplomat aréne uskutoční premiérový ročník basketbalového Federálneho pohára žien 2021/2022, ktorého organizácia bola zverená Piešťanským Čajkám.

V utorok podvečer sa uskutočnil online hovor medzi zástupcami oboch krajín, kde sa spoločne potvrdilo, že sa napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii turnaj uskutoční v plánovanom režime. Definitívnu podobu zápasového harmonogramu spoznáme najneskôr do konca týždňa, keďže štvrtý účastník z českej strany stále nie je známy.

„Sme radi, že na oboch stranách je stále záujem zrealizovať Federálny pohár žien, napriek tomu, že sa v niektorých tímoch komplikuje situácia. Veríme, že sa všetkým účastníkom budú vyhýbať zdravotné problémy a budú sa môcť v Piešťanoch predstaviť. Z pohľadu organizátora turnaja vynaložíme maximum úsilia pre zdarný a hladký priebeh podujatia a veríme, že si všetci spoločne užijeme tento basketbalový sviatok,“ uviedol športový manažér Piešťanských Čajok Tomáš Horký.

Reklama

Ku doposiaľ známej trojici KP Brno, Sokol Hradec Králové a Slovanka MB pribudne ešte jeden celok. Nebudú to však brnenské Žabiny, ktoré v posledných týždňoch trápi koronavírus a nemôžu tak nastúpiť do štvrťinálového zápasu Českého pohára s BLK Slávia Praha, ktorý by určil postupujúceho aj na Federálny pohár. Štvrtý účastník z Česka tak vzíde z trojice oslovených tímov v tomto poradí BLK Slávia Praha, Levhartice Chomutov a Brandýs nad Labem

Zo slovenských klubov sa vo Federálnom pohári žien predstavia prvé štyri družstvá Niké Extraligy Žien po základnej časti v tomto poradí – MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, Young Angels Košice a ŠKP 08 Banská Bystrica.

Pozitívnou správou je, že sa Federálny pohár uskutoční aj za prítomnosti fanúšikov. Na základe aktuálne platnej vyhlášky bude trojdňový turnaj prebiehať v režime „OP“ ( očkovaní / prekonan) a na každý zápas bude môcť prísť 250 fanúšikov.

Informácie o systéme predaja vstupeniek budú zverejnené začiatkom budúceho týždňa.

Federálny Pohár Žien 2021/2022 – nasadenie tímov do Federálneho pohára žien 2021/2022:

Piatok 4.2.2022:
A: 1 CZE – 4 SVK
B: 2 CZE – 3 SVK
C: 2 SVK – 3 CZE
D: 1 SVK – 4 CZE

Sobota 5.2.2022:
E: porazený A – porazený C
F: porazený B – porazený D
G: víťaz A – víťaz C
H: víťaz B – víťaz D

Nedeľa 6.2.2022:
I: porazený E – porazený F
J: víťaz E – víťaz F
K: porazený G – porazený H
L: víťaz G – víťaz H

TS Piešťanské Čajky

 

Populárne články