Cyklistika: Metelka víťazom časovky svetového pohára

Piešťanský cyklista Jozef Metelka sa v piatok 25. júla stal  víťazom časovky v UCI Svetového pohára paracyklistov v španielskej Segovii. Líder tabuliek UCI v kategórii C4 na dráhe vyhral pred českými reprezentantmi Jiřím Bouškom a Jiřím Ježkom, ktorý vedú tabuľky na ceste.

Na 22 km dlhej trati bol dvadsaťsedemročný cyklista z Piešťan vo svojej kategórii suverénne najlepší. Čech Jiří Bouška prišiel do cieľa 39 sekúnd po ňom a aktuálny majster sveta Jiří Ježek o ďalšie dve sekundy.

Piešťanec, ktorý v poslednom čase získava jeden cyklistický úspech za druhým, s ním súťažil počas celých pretekov. „Videl som jeho trénera ako sa ho chystá odfotiť, ale spúšť stlačil presne vo chvíli, keď som išiel okolo neho. Jiří bol za mnou , ale neskôr v poslednej štvrtine ma prebehol. Istý čas sme bicyklovali jeden vedľa druhého. Na konci som ho predbehol a videl som, že musím ísť ešte jedno kolo. Ale mýlil som sa, to nebolo pre mňa, ale preňho!“ popísal preteky na svojom Facebooku Jozef Metelka.

(red) Foto: facebook.com/jozefmetelka