Cyklistika: Metelka po deviaty raz majstrom sveta

Cyklista Jozef Metelka získal deviaty titul majstra sveta v niektorej z disciplín paracyklistov. Ide o súčet úspechov na dráhe a na ceste. Posledné zlato pridal minulý týždeň na Majstrovstvách sveta paracyklistov na ceste v Holandsku, konkrétne v časovke v kategórii C4. Predstavil aj v cestnom preteku, kde skončil ôsmy.

Trať časovky v uliciach Emmenu mala 31,2 km. Jozef Metelka ako obhajca titulu ju zvládol najrýchlejšie v čase 40 minút 50 sekúnd. Rus Sergej Pudov za ním zaostal o 18 sekúnd. Na treťom mieste skončil Rumun Carol-Eduard Novak s časom 41:38.29. Druhý zo Slovákov, ktorý sa postavil na štart v kategórii Patrik Kuril obsadil 9. miesto.

Obaja slovenskí reprezentanti sa predstavili aj v cestnom preteku. Tu sa viac darilo Kurilovi, ktorý získal bronzovú medailu. Metelka prišiel do cieľa na ôsmom mieste so stratou 5 sekúnd.
-red- Foto: FB Jozef Metelka