Connect with us

Šport

Čajky v závere prípravy zdolali Ostravu i Šopron

Piešťanské Čajky majú za sebou aj posledný prípravný zápas a nadchádzajúci víkend ich čaká ostrý štart do sezóny dvomi domácimi zápasmi. Minulý týždeň na záver prípravy najskôr doma zdolali SBŠ Ostrava 71:52 a v nedeľu porazili tiež Šopron Basket 66:62 po predĺžení.

Published

on

Reklama
Reklama

Do domáceho zápasu s Ostravou mali Čajky skvelý vstup, keď už po 3 minútach vyhrávali 9:0. O 5 bodov sa postarala jedna z letných akvizícií, Herminjardová. Piešťanky hrali uvoľnene, dobre bránili a dynamickou hrou mali jasnú prevahu nad súperom. Prvé body v zápase dovolili Ostrave až za stavu 13:0. Čajky vyhrali prvú štvrtinu 21:6. V druhej časti sa mierne rozohral aj hosťujúci tím, navyše domáce basketbalistky zahadzovali dosť šancí. Našťastie pre nich, vedenie sa výrazne neokresávalo a postupom času sa vrátili ku svojej hre. S bodovým rozohraním Stašovej to Piešťanom išlo tak, ako v úvode. S dobre zvládnutým záverom z toho bolo napokon polčasové vedenie 45:21.

Po prestávke to nebola z oboch strán basketbalová krása, skóre pribúdalo veľmi pomalým tempom. Piešťanom sa mierne zadrhla ofenzíva, ale Ostrave nedovolili priblížiť sa. To bolo z pohľadu vývoja zápasu dôležité, do poslednej 10-minútovky sa išlo za stavu 54:33. Útočná produktivita sa vrátila do starých koľají, rozbehnutý bol však v tomto smere aj súper. Piešťany si už ale nenechali zobrať výhru z rúk, v závere potvrdili svoju hernú kvalitu.

„Ťažko sa mi to hodnotí, taký zápas bez energie. Mali sme relatívne dobrý vstup do stretnutia, nedovolili sme súperovi ľahký kôš. Potom to nejako opadlo a celý zápas sa vliekol v nejakom divnom móde. Nepáčilo sa mi to. Vyhrali sme, je to super, teším sa, že máme prvé víťazstvo. Bol vidieť rozdiel v kvalite, ale nie som stotožnený s tým, čo sme predviedli,“ povedal po zápase
Peter Jankovič, tréner Čajok.

V Šoproni sa hral medzi majstrami Maďarska a Slovenska vyrovnaný basketbal. Svedčia to tom aj výsledky jednotlivých štvrtín 17:16, 17:16, 13:12, 11:14. Kým prvé tri vyhrali o jeden bod maďarské basketbalistky, záverečnú si pre seba „uchmatli“ Čajky o tri body. V predĺžení hráčky z Piešťan vyhrali 8:4. Najlepšími strelkyňami Čajok boli Herminjardová 15, Mitrasinovičová 14, Jamesová 13, Mandičová 11.

Reklama

„Odohrali sme náš najlepší zápas v príprave, z pohľadu koncentrácie, dodržania obrannej aj útočnej taktiky a nasadenia na našej obrannej polovici. Určite prispel aj fakt, že sme konečne hrali v kompletnej zostave. Zápas bol viac-menej vyrovnaný po celú hraciu dobu a nebyť pár jednoduchých zakončení spod koša, ktoré sme nezvládli, určite by sme siahali na víťazstvo aj v normálnej hracej dobe. V predĺžení na nás ale bola vidieť väčšia túžba po víťazstve a hlavne veľmi dobrou tímovou obranou sme tento náročný zápas zvládli,“ povedal po zápase Ondrej Haviar, asistent trénera Čajok.

Novú sezónu odštartujú Čajky počas víkendu 23. a 24. septembra na domácej palubovke úvodným turnajom Alpsko-Jadranského pohára.

-red-/TS Piešťanské Čajky Foto: Ladislav Duračka

Populárne články