Čajky nezvládli duel v Rumunsku a ich púť v EuroCup-e skončila

Svoj posledný zápas v skupinovej fáze EuroCupu dnes odohrali Piešťanské Čajky na pôde rumunského ACS Sepsi, kde prehrali 64:57. V poslednej štvrtine siahali na úspech, keď sa dokázali dostať do vedenia, ale nestačilo to.

Hráčky nášho vicemajstra z Piešťan v prvých dvoch štvrtinách na svoje súperky nestačili, na začiatku stretnutia rýchlo prehrávali 11:0, našťastie sa potom chytili a prvá štvrťka nakoniec nedopadla tak zle – 15:10. Druhá časť bola opäť pod taktovkou Sepsi, svoj náskok počas nej domáce natiahli na polčasových 35:23.

Druhý polčas zastihol Piešťanky už v lepšom rozpoložení a postupne začali skracovať náskok domácich. Tretiu štvrtinu vyhrali v pomere 9:14. Poslednú časť hry začali ešte lepšie a po niečo vyše troch minútach sa úspešnou trojbodovou strelou ujali prvý krát vedenia 44:45, pričom súperkám v tomto úseku hry nedovolili skórovať. Čajky sa ujali dokonca vedenia 44:49, ale po oddychovom čase domáce basketbalistky zapli a zrovnali na 49:49. Skóre sa od tohto momentu prelievalo zo strany na stranu a dve a pol minúty pred koncom bol stav na ukazovateli 54:53, no po ďalšom oddychovom čase domáce zabrali a odskočili na rozdiel 6 bodov. V posledných minútach zápasu sa už Čajkám nepodarilo duel zvrátiť a odvážajú si prehru, ktorá ukončila ich účasť v Európe pre túto sezónu.

EuroCup Žien, D-skupina:

ACS Sepsi (ROM) – Piešťanské Čajky 64:57 (35.23)

Sepsi: Webb 17, Fontaine, Marshall a Gödri-Parau po 12, Kress 7, Hamilton Carter 4, Kilin, Dzankic, Stoenescu a Lutanu po 0.

Piešťany: Páleníková 16, Podrug 12, Zohnová 11, Bartáková 9, Mikulášiková 6, Smith 3, Dudášová, Kašpárková a Slamová po 0.

TH: 9/11 – 12/18, trojky: 7/21 – 3/11, fauly: 14 – 16. 2100 divákov, rozhodovali: Ilya PUTENKO (RUS), Guy SIMANY (ISR), Sergii TYSLENKO (UKR).
Štvrtiny: 15:10, 20:13, 9:14, 20.20.

Hatay BSB (TUR) – MKS Katarzynki Toruň (POL) 66:58 (32.24)