Basketbal: V Bratislave víťazstvo i prehra

Basketbalistky Piešťan vycestovali počas uplynulého víkendu do Bratislavy s cieľom vyhrať na Slovane a pokúsiť sa uhrať čo najlepší výsledok v Petržalke. V sobotu po veľkom boji vyhrali, no v nedeľu Petržalku nepotrápili.

[singlepic id=25511 w=320 h=240 float=right]V prvom zápase bolo už od úvodných minút jasné, že to bude viac boj ako pekný basketbal. Obe družstvá sa striedali vo vedení a počas prvých troch štvrtín nezískalo ani jedno družstvo rozhodujúci náskok. V úvode poslednej časti hry sa podarilo Piešťankám odskočiť domácim na rozdiel 5 bodov, ale v 38. minúte sa podarilo Slovanu vyrovnať. V závere mali viac rozvahy i šťastia vo svojich rukách hostky a získali cenné víťazstvo. V družstve hostí sa strelecky darilo najviac dvojici Hujsiová a Žáková, ktoré dali po 15 bodov.

Výsledok: BK Slovan Bratislava – BKM Piešťany 63:66 (53:52, 30:26, 15:16) ¼: 15:16, 15:10, 23:26, 10:14

Zákl. zost.: Mináriková 8, Valentová 5, Varhaníková 4, Mračková 8, Stanková 11

Striedali: Hujsiová 15, Tarabová 0, Briedová 0, Trajlínková 0, Žáková 15

Počas druhého zápasu Piešťanky dokázali byť favoritovi súťaže rovnocenným partnerom len v 2. štvrtine, čo na úspech ani prijateľný výsledok nemohlo stačiť. Bojovnosť im nechýbala, ale sobotný zápas im zobral veľa síl a nevedeli čeliť pekným a rýchlym akciám súpera.

Výsledok: BK Petržalka Bratislava – BKM Piešťany 88:37 (58:23, 41:17, 26:5) ¼: 26:5, 15:12, 17:6, 30:14

Zákl. zost.: Mináriková 10, Valentová 4, Stanková 7, Žáková 6, Hujsiová 4

Striedali: Tarabová 0, Briedová 1, Trajlínková 3, Potroková 2

Najbližšie sa Piešťanky predstavia doma v dôležitom dvojzápase, ktorý napovie veľa o možnosti postupu BKM do play-off. V sobotu 10. marca o 18.00 h privítajú Filozof Bratislava a v nedeľu 11.3.2012 o 11,00 rezervu extraligového Šamorína. Oba zápasy sa hrajú v telocvični Gymnázia P. d. Coubertina.

Autor: dm Ilustr. foto: T. Hudcovič