Basketbal: Slovenky napriek domácej prehre s Maďarkami postupujú na Majstrovstvá Európy

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia odohrala v stredu 23. novembra v Piešťanoch posledný kvalifikačný súboj o postup na budúcoročné Majstrovstvá Európy. Po vysokej výhre s Islandom 86:40 si naše basketbalistky verili aj v zápase s najväčším súperom o čelo tabuľky, Maďarky však boli nakoniec nad ich sily. Duel sa pre náš tím nevyvíjal dobre od úvodnej štvrtiny, ktorú Maďarsko vyhralo 9:18 a nič dobré neveštil ani polčasový stav 19:34. Naša reprezentácia nakoniec svojim súperkám podľahla 49:68, ale smútiť nemusíme, keďže na ME 2017 postupujeme z druhého miesta so stratou jedného bodu. Potešiť nás môže aj to, že basketbalistka Piešťanských Čajok Angelika Slámová opäť patrila k najlepším strelkyniam. Zápas v Diplomat aréne videlo 2800 divákov.

O účasť na Majstrovstvá Európy 2017, ktoré sa budú konať v susednej Českej republike bojovalo dohromady 33 reprezentačných výberov. Slovenky sa prebojovali ako jeden zo šiestich tímov, ktoré obsadili druhé miesta vo svojich skupinách. Maďarky položili základ výhry už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 9:18 a okrem efektívnosti v zakončeniach vsadili na agresívnu obranu. Slovenky nevedeli na hru súperiek nájsť ten správny recept a po polčase prehrávali už 19:34. Maďarská reprezentácia zápas disciplinovanou hrou dotiahla k víťazstvu 49:68. Z tímu Piešťanské Čajky nastúpila Angelika Slámová, ktorá nastrieľala 10 bodov, Tereza Páleníková vsietila 3 body a jeden bod pridala aj Nikola Dudášová.