Connect with us

Aktuality

Zberný dvor sa bude sťahovať, mesto naň získalo takmer 1,5 milióna z fondov

Published

on

Reklama

Piešťany získali necelých jeden a pol milióna eur na vybudovanie zberného dvora. Ministerstvo životného prostredia SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia schválilo Mestu Piešťany na projekt Vybudovanie zberného dvora v meste Piešťany nenávratný finančný príspevok vo výške 1 479 609,57 eur.

Návrh na prekládku zberného strediska do priestorov bývalého Zväzarmu na Žilinskej ceste predložilo mesto na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Poslanci vtedy diskutovali aj o tom, či je táto lokalita na odpadové hospodárstvo vhodná, pričom nezazneli len pozitívne hlasy. Na prelome rokov 2015 a 2016 obyvatelia novopostavených domov na Bodone žiadali mesto o premiestnenie zberného dvora. Začiatkom februára odovzdali radnici petíciu so sedemdesiatimi hlasmi.

Reklama

 

Ministerstvo životného prostredia SR schválilo pre tento projekt plnú výšku sumy, ktorú mesto požadovalo. Celkové oprávnené výdavky predstavujú podľa projektu 1 557 483,76 eur, pričom mesto sa bude spolupodieľať piatimi percentami.

Reklama

zberny dvor3Zberné stredisko sa tak budúci rok presťahuje z lokality Pod Párovcami do areálu bývalého Zväzarmu. Predmetom projektu je stavebná realizácia, nákup techniky, veľkokapacitných kontajnerov či stavebný dozor. Práce sa začnú na jar 2017 a budú trvať približne rok.

-red, foto: archív-

Populárne články