Basketbal: Proti favoritovi najlepší zápas sezóny

Basketbalistky BKM Piešťany zohrali uplynulý víkend 10.-11. decembra prvé dva zápasy nového ročníka prvej ligy žien v skupine západ. Zaznamenali v nich polovičný bodový zisk.

S favoritom skupiny západ BK Petržalka sa domáce stretli už v Slovenskom pohári a oba zápasy prehrali (49:65 a 53:74). Tretí zápas proti favoritovi bol najvyrovnanejší a aj basketbalovo najkvalitnejší. Domáce po celý zápas aktívne bránili a bojovali s výškovou prevahou súpera. O kvalite obrany svedčí len 58 bodov v koši domácich hráčok.

[singlepic id=10420 w=320 h=240 float=left]Zápas začali lepšie domáce a po prvej štvrtine mali mierny náskok. Sériou chýb a nepresnej streľby v úvode druhej štvrtiny sa hostkám podarilo otočiť z 13:9 na 13:20. Domáce však stále bojovali a v úvode tretej štvrtiny viedli 28:26. V poslednej štvrtine išli hostky opäť do vedenia (43:52), no v závere sa domáce dotiahli na rozdiel 2 bodov (52:54 a 54:56), čo však bolo z ich strany všetko. Domácim v tomto zápase nešla streľba za dva body a premenili len 19 z 29 trestných hodov.

V nedeľu proti BK Slovan Bratislava sa Piešťanky pomalšie rozbiehali, nakoniec však presvedčivo vyhrali, keď sa do streleckej listiny zapísala každá hráčka domáceho družstva. Hostky v zápase viedli len 3 krát a to vždy len o jeden bod (8:9, 10:11, 37:38). K rozhodujúcemu trháku nasadili domáce v 25.minúte, keď upravili stav z 37:38 na 54:44. V poslednej štvrtine sa domácim podarilo náskok zvýšiť na konečných 19 bodov.

Pred piešťanskými basketbalistkami je „zimná prestávka“, 1.liga pokračuje až posledný januárový víkend. Piešťanky v sobotu 28. januára pocestujú do Šamorína a v nedeľu 29. januára sa v Bratislave stretnú s BK Filozof.

Hráčky BKM Piešťany prajú všetkým svojim priaznivcom a sponzorom príjemné prežitie Vianoc a úspešný vstup do roku 2012.

BKM Piešťany – BK Petržalka 54:58 (38:41, 21:23, 13:9)

¼: 13:9, 8:14, 17:18, 16:17

Zákl. zost.: Stanková 18, Mináriková 12, Valentová 6, Žáková 4, Briedová 0

Striedali: Trajlínková 1, Hujsiová 11, Potroková 2

BKM Piešťany – BK Slovan Bratislava 71:52 (54:44, 27:23, 13:11)

¼: 13:11, 14:12, 27:21, 17:8

Zákl. zost.: Stanková 10, Mináriková 10, Valentová 9, Žáková 5, Mračková 9

Striedali: Trajlínková 8, Hujsiová 7, Potroková 2, Briedová 3, Rondošová 8