Basketbal: Pražský celok ZVVZ USK bol nad sily Piešťanských Čajok

Ďalší prípravný zápas Piešťanské Čajky odohrali proti atraktívnemu súperovi. V Športovej hale Královka sa v stredu predstavili proti euroligovému celku ZVVZ USK Praha, ktorý najlepšiu ženskú medzinárodnú súťaž vyhral v roku 2015. Piešťanské Čajky napriek bojovnému výkonu podľahli súperkám v pomere 51:70. Najbližšie sa naše hráčky predstavia už v piatok 15. septembra pred domácimi fanúšikmi v Diplomat aréne, kde budú od 18.00 hodine hostiť Basket Žabiny Brno.

Hoci mali Čajky výborný štart do zápasu a vytvorili si päťbodový náskok, USK sa dotiahlo a nedovolilo Čajkám odskočiť na vyšší bodový rozdiel. Prvý polčas bol vyrovnaný, keď prvá štvrtina skončila 18:18 a druhú dokonca Čajky vyhrali 13:12 a na prestávku tak šli s jednobodovým vedením. Stretnutie sa lámalo po prestávke, kde sa Piešťanky vôbec nedokázali presadzovať v ofenzíve a v obrane chybovali, čo skúsené hráčky USK využili a odskočili na 53:36 pred poslednou časťou. Čajky už ani v poslednej časti nedokázali znížiť bodový rozdiel a napokon tak v Prahe prehrali 51:70.

ZVVZ USK Praha – Piešťanské Čajky 70:51 (18:18, 30:31, 53:36)

ZVVZ USK Praha: Hanušová 18, Elhotová Kat. 14, Režan 13, Xargay 4, Romero 2 (Mainclová 8, Elhotová Kar. 7, Krejzová, Voráčková 2, Pospíšilová, Brabencová). Trénerka: Natália Hejková

Piešťanské Čajky: Páleníková 14, Slamová 7, Jakubcová 6, Podrug 4, Bartáková 2 (Smith 7, Boyd 6, Dudášová 3, Letková 2, Kašpárková) Tréner: Martin Pospíšil

TH: 17/15 – 8/4. Trojky: 5 – 5. Fauly: 21 – 18. Štvrtiny: 18:18, 12:13, 23:5, 17:15.