Úvod Aktuality Filmový festival Cinematik otvorila premiéra filmu S láskou Vincent

Filmový festival Cinematik otvorila premiéra filmu S láskou Vincent

REKLAMA

V utorok 12. septembra večer v Dome umenia slávnostne otvorili 12. ročník filmového festivalu Cinematik. Úvodným programom sprevádzala moderátorka Katarína Žitniaková shoal. Na filmových fanúšikov počas šiestich dní čaká 104 filmov, z toho 91 dlhometrážnych. Šesťdňová filmová oslava bude prebiehať na siedmych miestach. Program festivalu nájdete na tejto adrese Gothic11.

„Tak ako každý rok vám idem zaželať, aby vám bolo na festivale dobre. Tento rok by som vám chcela zaželať, aby ste po nejakom filme, ktorý sa vám bude páčiť, získali zážitok, ktorému sa hovorí ‚aha’ efekt 카탈리스트 컨트롤 센터 다운로드. Kvôli tomu sa filmy nakrúcajú,” povedala čestná riaditeľka festivalu Božidara Turzonovová

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Je mi veľkou satisfakciou vidieť po roku príprav plnú kinosálu ľudí, o to viacej, keď tento rok otvárame festival vo dvoch kinosálach audiere.dll. Tešíme sa, že chodíte na festival, že ho máte radi. Ďakujeme všetkým partnerom a všetkým vám, ktorí do kina chodíte,“ prezradil výkonný riaditeľ festivalu Tomáš Klenovský this topic.

„Teší ma, že Cinematik je už v Piešťanoch, dá sa povedať, udomácnený. Ozaj dúfam, že tento dvanásty ročník bude ešte lepší ako tie predchádzajúce 아일랜드 영화 다운로드. Cinematik, to sú Piešťany a ďakujem všetkým, ktorí túto myšlienku a preniesli do Piešťan, pretože táto značku ozaj reprezentuje naše mesto 한국 고전영화 다운로드. Prajem Cinematiku veľa spokojných divákov,“ povedal primátor Piešťan Miloš Tamajka.

„Festival Cinematik je sympatický festival, pretože nemá hviezdne maniere, je solídny, a má tvár – má našu slovenskú a európsku tvár WeChat pc version. Myslím si, že pred jedenástimi rokmi by málokto vsadil na to, že festival, ktorý sa bude zameriavať na slovenské filmy, má nejaký zmysel. Dnes je situácia taká, že ten festival nielen má zmysel, ale je veľmi potrebný,“ prihovoril sa divákom minister kultúry Marek Maďarič, ktorý slávnostne festival otvoril Minecraft Pokemon Mode.

Festival odštartoval titulom S láskou Vincent (Loving Vincent). Autorka rozpráva životný príbeh Vincenta van Gogha prostredníctvom spomienok ľudí okolo neho. Ide o prvý film vytvorený z rozpohybovaných olejomalieb umelca, o podobný postup práce sa doposiaľ nepokúsilo žiadne animačné štúdio Graph eq download. Diváci v Dome umenia a súčasne v Kine Fontána si pozreli film ako jedni z prvých na svete.

Pozrite si fotoreportáž z večera:

-vv-

REKLAMA