Basketbal: Piešťanské Čajky sú vo finále extraligy

Piešťanské Čajky nastúpili v stredu 3. apríla na štvrtý semifinálový duel proti Young Angels Košice na jeho palubovke. Piešťanky mali za stavu 2:1 na zápasy v rukách matchbal, ktorý sa im podarilo využiť. Košičanky zdolali 86:53 a postúpili do finále.

Piešťanské Čajky – Foto: L. Duračka

Piešťanky vo štvrtom zápase nenechali nič na náhodu a nechceli dopadnúť ako v druhom, keď ich Východniarky na domácej palubovke zdolali. Hneď  v prvej štvrtine sa súperkám výraznejšie bodovo vzdialili, keď ju vyhrali 26:11. Polčasové skóre bolo o niečo s nižším rozdielom 42:30.

Piešťanské dievčatá pokračovali v sústredenom výkone aj po prestávke a postupne sovj náskok navyšovali až na 33 bodov a konečné skóre 86:53.

Najväčší bodový podiel na výsledku mala Janee Thompson s 25 bodmi. Pätnásť pridala Jessica Lubin a 12 Ivana Jakubcová.

Vo finále sa Piešťanské Čajky stretnú s MBK Ružomberok. Prvé finálové stretnutie je naplánované v ružomberskej Koniarni na sobotu 13. apríla.