Basketbal: Piešťanské Čajky nedali hráčkam Cassovia Košice šancu

No novej sezóny vstúpili včera naše basketbalistky s vysokým víťazstvom. Tím BK SOUŽ Cassovia Košice porazili 98:34.

[singlepic id=59097 w= h= float=center]

kia akcia

V úvodných minútach bolo vidieť určitú strnulosť piešťanských hráčok, čo súperky využil a odohrali vyrovnanú prvú štvrtinu. Následne však prišla výborná obrana domácich a prevaha v doskakovaní (57-25) a v počte asistencií (28-9) sa odzrkadlila aj vo vývoji skóre. Čajky sa spolu s divákmi bavili basketbalom a mnohé úseky hry boli exhibíciou domáceho družstva. V zápase sa dostali na ihrisko všetky hráčky oboch družstiev. V drese domácich odohrala dobrý zápas Krč-Turbová, asistenciami sa zaskvela Bartoňová, doskokmi Felixová.

„Môj tím dnes odviedol počas 30 minút tvrdú robotu. Vieme, kde musíme zabrať a čo nás môže posunúť na vyšší level. Sme rady, že aj na prvý zápas prišli piešťanskí skalní. Ďakujeme,“ konštatovala po zápase kapitánka Lucia Krč-Turbová, ktorá v dueli nastrieľala 28 bodov.

Priebeh: 10:7, 24:17, 40:17, 47:19, 60:19, 76:27, 85:32, 98:34.