Basketbal: Piešťanky zdolali Šamorín

V prvý októbrový víkend cestovali basketbalistky BKM Piešťany v rámci Slovenského pohára do Šamorína. Aj keď do zápasu nenastúpili najlepšie, napokon sa tešili z víťazstva.

[singlepic id=19773 w=320 h=240 float=left]Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim hráčkam, keď viedli 20:12. Piešťanským basketbalistkám sa však ešte do konca prvej štvrtiny podarilo znížiť stav na 24:22. Počas druhej štvrtiny si Piešťanky vytvorili mierny náskok (42:46). Do tretej časti vstúpili koncentrovanejšie a odskočili domácim až na rozdiel 17 bodov (48:65) a kontrolovali vývoj stretnutia až do konca. „Dievčatá príkladne bojovali a najmä pracovali v obrane. Po získaní lopty zahrali mnoho rýchlych protiútokov, čo v tomto zápase napokon rozhodlo“ povedal Miloš Drgoň, tréner BKM Piešťany. Piešťankám sa opäť podarilo nastrieľať súperkám viac ako 80 bodov, pričom sa znovu do streleckej listiny zapísali všetky hráčky.

Najbližšie basketbalistky BKM privítajú na domácej palubovke Gymnázia P. d. Coubertina Levice, lídra tabuľky. Zápas sa uskutoční 15.10.2011 o 18,00 h.

ŠBK Šamorín – BKM Piešťany 66:83 (53:67, 42:46, 24:22)

¼: 24:22, 18:24, 11:21, 13:16

Zákl. zost.: Stanková 22, Žáková 14, Ronecová 7, Hujsiová 8, Tarabová 1

Striedali: Valentová 11, Trajlínková 6, Briedová 2, Rybáriková 8, Mináriková 4

Autor: dm Foto: T. Hudcovič