Basketbal: Piešťanky stratili šancu na semifinále v 34tej minúte štvrtého zápasu

Piešťanské prvoligové basketbalistky BKM hrali počas uplynulého víkendu 9. a 10. apríla tretí a štvrtý štvrťfinálový zápas proti tímu Tydam UPJŠ Košice na jeho palubovke vo východoslovenskej metropole. Žiaľ oba prehrali a do semifinále 1. ligy žien sa im nepodarilo postúpiť.

[singlepic id=12288 w=320 h=240 float=left]V sobotňajšom zápase od úvodných minút hrali obe družstvá opatrne, vedomé si dôležitosti zápasu. Počas prvých troch štvrtín sa družstvá striedali vo vedení, ale ani jedno družstvo nezískalo rozhodujúci náskok. Posledná štvrtina začínala za stavu 46:46. V nej už ale nehrala Stanková, ktorá povinne striedala už v 22. minúte. Za stavu 51:51 sa podaril domácim minitrhák na 59:51, Piešťanky ale dokázali tesne pred koncom znížiť na 65:63. To však bolo z ich strany všetko. Po troch zápasoch viedli Košice 2:1 na zápasy a celkové skóre zápasov bolo + 2 body pre Košice. O postupe do semifinále sa tak rozhodovalo až v poslednom štvrtom zápase.

Do nedeľňajšieho zápasu nastúpili piešťanské basketbalistky odhodlane, vedomé si toho, že aj trojbodové víťazstvo znamená postup do semifinále. Zápas bol dlho vyrovnaný, ale v poslednej minúte 3. štvrtiny inkasovali hráčky BKM po nevynútených chybách 7 bodov v rade a skóre sa zmenilo na 62:49. V 34. minúte mali Piešťanky [singlepic id=12287 w=320 h=240 float=right]šancu zdvihnúť hlavy, keď za stavu 65:59 hádzali 4 trestné hody a mali mať loptu z boku po technickej chybe domáceho trénera, bohužiaľ trestné hody nepremenili a po strate lôpt sa domáce dostali do rozhodujúceho náskoku. Napokon Košičanky zvíťazili 85:67 a štvrťfinále skončilo 3:1 na zápasy v prospech družstva z východu. BKM Piešťany skončili v 1.lige po neúspechu v play off na konečnom 8.mieste.

„Veľmi nám chýbala podkošová opora Horváthová, no a v treťom zápase boli niektoré dievčatá premotivované. No aj taký je šport. Rozhodne sme však na východe republiky nezanechali zlý dojem a gratulujeme súperkám k postupu do semifinále,“ vyjadril sa po poslednom zápase Miloš Drgoň, predseda BKM Piešťany.