Úvod Šport Basketbal: Martin Pospíšil a Richard Kucsa získavali skúsenosti v Nemecku

Basketbal: Martin Pospíšil a Richard Kucsa získavali skúsenosti v Nemecku

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Trénerské duo Piešťanských Čajok Martin Pospíšil a Richard Kucsa neoddychujú ani v medzisezónnom období a svoj čas venujú vzdelávaniu a získavaniu ďalších poznatkov k ich práci. Počas uplynulého víkendu sa v nemeckom Berlíne zúčastnili trénerského semináru International Coaches Clinic 2016, ktorý sa uskutočnil v rámci Final Four mužskej EuroLigy ssl 다운로드.

13164495_1360020600678440_3674423624522542236_n

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Minulý víkend sa v počas final four mužskej Euroligy v Berlíne uskutočnil aj trénerský seminár International Coaches Clinic, ktorého ste sa zúčastnili aj vy. Aké poznatky a zážitky ste si z tejto akcie odniesli?

M. Pospíšil: Išlo o jednu z najuznávanejších kliník a ako prednášajúci tam boli tréneri, ktorí majú vo svete basketbalu obrovský kredit Download bootsect.exe. Či už to bol tréner španielskej reprezentácie Sergio Scariolo, bývalý tréner tímov NBA Mike Brown, osobný tréner Stephena Curryho Brandon Payne, či ďalší odborníci. Celé to bolo na vysokej úrovni. Prednášky boli zamerané na taktickú stránku basketbalu a myslím si, že každý tréner, ktorý tam bol, tak si z toho odniesol veľa zaujímavých poznatkov 101 Dalmatian downloads.

R. Kucsa: Osobne ma veľmi zaujal rozdiel medzi Mikom Brownom a Sergiom Scariolom. Pri Brownovi bolo vidieť to americké ponímanie basketbalu. Všetky prednášky mali dobrý spád a obohatili nás o množstvo zaujímavých informácii.

M. Pospíšil: Zaujímavé bolo už len vidieť, ako pracujú najlepší svetoví tréneri If you really love mp3 downloads. Veľkú pozornosť venujú najmä detailom a dokážu svoju filozofiu vyskladať do úplných maličkostí. Rozoberali sa situácie ako útok do zóny, obrana pivota v dolnom postavení, prechodová fáza do obrany, kontinuálny útok, či ďalšie veci.

Zobrali ste si od týchto špičkových trénerov niečo, čo by ste chceli aplikovať pri Piešťanských Čajkách?

M.P.: Z takýchto seminárov, si neodnášame príliš veľa noviniek, pretože naša edukácia neprebieha len na seminároch, vzdelávame sa neustále 크롬 캐스트 다운로드. Ide hlavne o to, aby nás to myšlienkovo pohlo a aby sa nám možno rozšírili ďalšie obzory, ktoré potom môžeme aplikovať na náš tím.

R.K.: Mal som možno dva-tri podnety, ktoré ma zaujali. Nevyužijem ich možno priamo pri Čajkách, ale pri reprezentačnom družstve dievčat do 18 rokov. Niektoré myšlienky sa mi po čase vynorili, niečo som si potvrdil a niečo naopak vyvrátil 앱 인벤터 다운로드.

M. P.: Je to o tom, aby tréner dostal nejaký myšlienkový impulz. Treba povedať, že tieto semináre nie sú o nejakých prevratných veciach. Skôr sú to názory odborníkov na danú tému. Scariolo svoju prednášku implementoval na svoj tím a na daných hráčov. My sa tiež snažíme vyskladať systematiku hry, ktorá bude najlepšia pre naše hráčky 웨이보 동영상 다운로드. Dôležité je však vidieť, čo a ako prebieha v hlavách najlepších trénerov a je to veľmi inšpiratívne.

13221502_1360020574011776_8623778408377604975_n

Program bol isto časovo náročný aj vzhľadom na zápasy Final Four Euroligy. Bola napríklad možnosť podebatovať s prednášajúcimi trénermi osobne mimo prednášky?

M.P.: Seminár bol prispôsobený Final Four Euroligy, takže veľa času na diskusie neboli Download the 200-character manuscript. Je to však dobrá príležitosť zoznámiť sa s trénermi z iných kútov sveta. Takisto sme sa tam stretli s viacerými slovenskými trénermi, debatovali sme o basketbale, každý sa podelil o svoje dojmy, skúsenosti a taktiež to bolo veľmi inšpiratívne.

Okrem spomínaného semináru ste sa dostali aj na samotné zápasy Final Four Euroligy. Aké dojmy vo vás zanechal tento basketbalový sviatok 아이콘 이리오너라 다운로드?

R.K.: Vstupenky sme nemali dopredu kúpené, no mali sme šťastie a podarilo sa nám ich zohnať priamo na mieste od fanúšikov Fenerbachce. Dostali sme sa na obe semifinálové stretnutia. Bol to úžasný zážitok, zápasy boli parádne a veľmi nás to nadchlo. Na obe stretnutia prišlo obrovské množstvo fanúšikov, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru mulan subtitles.

M.P.: Bolo cítiť hlavne fanúšikov Fenerbachce. Vraj len šesťtisíc ich prišlo z Istanbulu a ďalších štyri tisícky z iných miest. Rozpútali tam doslova peklo. Tešili sa z každého jedného koša a s hráčmi doslova dýchali. V kotli boli všetky vekové kategórie, od detí až po dôchodcov. Všetci poznali rôzne chorále, kričali s kotlom a bolo úžasné to sledovať. Už pred zápasom, keď prišli na rozcvičku Bogdanovic, Datome, či Veselý, všetci hneď povstali, tlieskali, spievali chorále…To bol pre mňa fakt zážitok. Takisto aj praznivci CSKA Moskva, či Laboral Kutxa sa nenechali zahanbiť a je radosť pred takou atmosférou hrať.

13062166_1345464902134010_352213553617380533_n

Final Four mužskej Euroligy je najlepšou basketbalovou akciou v Európe. Bolo v centre Berlína cítiť, že sa tu zišla mužská basketbalová špička?

R.K.: Pri Alexanderplatze bola fanzóna, kde boli rôzne sprievodné akcie a doslova to tam basketbalom žilo. Samozrejme pred arénou to nebolo o nič horšie. V Berlíne sa v tom čase navyše konal karneval, takže sa len potvrdilo, že je to pulzujúce mesto.

R.K.:Voľného času sme príliš nemali, pretože sme tam neboli na výlete. Prešli sme sa po bulvári Unter den Linden až k Brandenburskej bráne a šli sme sa pozrieť aj na Checkpoint Charlie i Alexanderplatz k televíznej veži.

-lt/Zdroj a foto: Piešťanské Čajky, facebook-

REKLAMA